Cestování > Peru a Bolívie > Santa Cruz Trek

Santa Cruz Trek

27.7.2009
Brzy ráno jsme přebalili batohy a vzali si jen věci, které budeme v následujících třech dnech v horách potřebovat,  zbytek věcí jsme dali do pytlů a nechali v hostelu v úschovně. Po 6. hodině vycházíme na místo, kde se srocují minibusy do Yungay (asi 1 hodina cesty). V Yungay jsme zašli na snídani, pak na tržiště, kde jsme doplnili zásoby o marmeládu, ovesné kaše a ovoce. Tom také sháněl sluneční brýle, které opět nevydržely, ale neúspěšně. Nakonec mu prodal svoje taxikář:)

v 10 jsme dalším kolektivem pokračovali k jezerům Llanganuco a stoupali serpentýnami až do vesnice Vaqueria. Odtud jsme se už vydali na cestu pěšky. Simona vymýšlela, jak se do hor dostat, abychom nemuseli platit vstup. Na radu řidiče jsme si koupili jen vstup k jezerům, takže jsme platili pouze 5 Sol místo 65 Sol. Dalších 5 po nás chtěli ve vesnici.

První den trasy byl celkem pohodový, zprvu jsme klesali a stoupali jen mírně. Zádrhel nastal u vstupu do parku, kde nám samozřejmě naše vstupenky nechtěli uznat, protože byly jen k jezerům, my nejdřív dělali, že nerozumíme, pak jim Simča tvrdila, že lístky máme v hostelu a nakonec jsme odešli. Neměla jsem z toho moc dobrý pocit, ale Síma nechtěla za žádnou cestu platit:)

Cesta se mírně vlnila, ale s bágly na zádech to později nebylo tak úplně snadné. Krásná trasa byla po loukách kolem řeky, kde jsme nakonec zakotvili a postavili stany.