Cestování > Peru a Bolívie > Laguny, gejzíry...

Laguny, gejzíry...

12.7.2009
Dnešek začal hodně brzy, Teo nás vzbudil už v 5 hodin a odvezl nás ještě celé rozespalé do oblasti gejzírů a termálních pramenů Sol de Mañana. V barvách vycházejícího slunce krajina vypadala vážně úžasně, jako na Marsu. V dírách v zemi bublala spousta vody, většinou prý kolem 100 stupňů. Pro mě byl zajímavý i gejzír, který syčel ze země.

Ohřát jsme se mohli v Aquas Termales, v bazénku s vodou o teplotě přes 30 stupňů. Asi jsme udělali dobře, že jsme do ní nevlezli, ale byli jsme dost zmrzlí a představa svlíkání nás odradila. Užili jsme si výbornou snídani – palačinky s karamelem a jeli zhlédnout parádní laguny Blanca (bílá) a Verde (tyrkysově zelená), což bylo nejjižnější místo naší výpravy. Cestovky odtud zajišťují transfer do Chile nebo návrat zpět, který jsme zvolili my.

Ještě jednou jsme zastavili u laguny Colorada, kde jsme dlouho pozorovali plameňáky.

Příjemným zpestřením byla zastávka v Valle de Roccas, kde byly skály a skalní útvary. Potom následovala už jen několikahodinová cesta zpět do Uyuni se zastávkou v městečku St. Cristobal. V Uyuni nás čekala majitelka kanceláře, která na nás asi chtěla vydělat, protože nám nabízela ubytování a tvrdila, že už v autobusech do Potosí není žádné místo. Pravda je, že ve většině nebylo, ale Simona nezklamala a podařilo se jí nakonec jeden bus s pěti volnými místy najít, takže s námi do Potosí mohla pokračovat i Leoni. Soo Jung Cho se ale do busu směr La Paz nedostala a musela v Uyuni přespat.