Cestování > Peru a Bolívie > La Paz - Copacabana - Puno

La Paz - Copacabana - Puno

20.7.2009
Dnes opouštíme Bolívii. Ale až večer. Během dopoledne jsme v La Pazu pořídili nákup nějakých suvenýrů, vyřídili poštu na netu a vypálili fotky na CD. Kolektivem jsme dojeli na cementeri, odkud odjíždí minibusu do Copacabany. Cesta trvá asi tři hodiny I s plavbou trajektem.

V Copacabaně jsme si chtěli zajistit lístky na cestu do Cusca přes Puno, ale v jedné cestovce nám řekli, že to nejde, že v Peru jsou stávky a sociální nepokoje, takže cesta přímo nebude možná, že je nutné jet až do Arequipy. Nám se to moc nezdálo, protože v dalších nám cestu normálně nabídli a říkali, že stávka bude až od zítra. Lístky jsme si tedy koupili jen do Puna, s tím, že v Punu hold uvidíme.

V Copacabaně stojí za podívání asi jen známá bílá katedrála, jinak městečko slouží hlavně jako start pro plavbu na ostrovy Slunce a Měsíce na Titicace. Přístav jsme si také prohlídli, ale šíleně se ochladilo, fučel vítr a byla I přeháňka, tak jsme se nakonec vydali schovat do společnosti, v které jsme si koupili lístky.

V 18.00 jsme se minibusem dostali na hranice, tam jsme vyplnili dotazníky, prošli hranicí a byli zpět v Peru, kde jsme čekali na objednaný autobus. V Punu nám potvrdili, že autobusy do Cusca kvůli stávce nejedou, že musíme přes Arequipu. Smíření se ztrátou dne jsme zajistili lístky na noční bus a doufali, že z Arequipy se tedy do Cusca nakonec dostaneme. Čekání na nádraží jsme si ukrátili nákupem čepic pro kamarády a zahřáli se kávou a čajem.

bus Puno - Arequipa: San Cristobal del Sur