Cestování > Peru a Bolívie > NP Madidi

NP Madidi

15.7.2009


Kvůli nočnímu zpoždění jsme do Rurrenabaque přijeli až o půl jedenácté místo v šest. To nám trochu zkomplikovalo plány, protože jsme chtěli strávit 2 dny v džungli, ale většina cestovek odjíždí kolem deváté dopoledne.

U autobusu se nás ale ujala jedna majitelka cestovky a dovedla nás do centra městečka, kde sídlí řada dalších cestovek. Měli jsme tedy nabídku od ní, ale nakonec jsme se rozhodli pro agenturu Dolphins Travel, kterou provozuje paní Lucia Huanca. Když totiž zjistili, že jsme skupinka čtyř lidí, vyplatilo se jim vypravit pro nás soukromý zájezd s mírně pozměněným časovým schématem. Obvykle se totiž v džungli přespává pouze jednu noc, my tam zůstali dvě, abychom měli celý jeden den na poznávání, a ráno jsme pak brzy vstávali, abychom stihli přejet do pampy.

V Rurre před bankou jsme potkali Češku Terezu, která žije v Bolívii už tři roky a vlastní cestovku Mogli (60 m od banky), která se zaměřuje jen na džungli, a to hlavně extrémní – od tří dnů až do několika měsíců. Vedle ní provozuje internet další Čech Zdeněk:) Tereza sice spěchala, ale chvíli se s námi zastavila a poskytla nám důležitou informaci, že bolivijská džungle je ve vyšší nadmořské výšce, takže se v ní nevyskytuje malárie a tudíž nemusíme brát antimalarika.

Před plavbou do džungle jsme vyměnili nějaké peníze, já se Simčou jsme si pořídili klobouky a v agentuře jsme přebalili batohy. Brali jsme si jen to důležité, zbytek jsme ponechali v kanceláři. Součástí zájezdu byl oběd v místní restauraci, potom jsme se odebrali k řece, kde na nás čekal malý člun, průvodce Wilfred a paní, kteří nás do džungle provázeli. Do NP Madidi jsme odjížděli až kolem půl třetí a přes dvě hodiny se plavili po řece Tucchi. Wilfred nás upozorňoval, že je málo vody a že možná budeme muset v některých úsecích loď tlačit. To se stalo kousek před vyloděním. Byli jsme docela naštvaní, protože i když  jsme si vykasali kalhoty co to šlo, přece jen jsme byli mokří. Kdyby aspoň řekl, že už jsme u cíle, mohli jsme se vysvléct celí.

S nepříliš dobrou náladou jsme šli do tábora, asi 100 metrů od řeky byly na paloučku postavené dvě boudy s děravými moskytiérami. Naši náladu ještě trochu zmrazil pohled na stany, které jsme vyfasovali. Cestovka nám totiž tvrdila, že nepotřebujeme svoje, že nám vše obstarají. Jenže stany byly vlhké a špinavé. Nakonec jsme si je postavili a vložili do budek na kůlech. Děravé moskytiéry jsme pro jistotu zalepili izolepou.

Naši průvodci si nás usmířili večeří – špagety s omáčkou a pak nás čekala noční procházka džunglí. Chodili jsme asi dvě hodiny, ale kromě jednoho pásovce jsme vůbec nic neviděli.

Dolphin Travel - doporučujeme
Mogli Jungle Agency - provozuje v Rurrenabaque češka Tereza, profil na Facebooku:http://www.facebook.com/home.php#/pages/Rurrenabaque-Bolivia/ Mogli-Jungle-Agency/98734060490