Seznam cestopisů: Další články Cestopisy kamarádů
Reklama
x
 
Motto: "Cestovatel je člověk, který se během roku chová celkem normálně, pak obětuje celoroční popřípadě celoživotní úspory, aby v prachu, vedru, zimě, dešti zažil maximální nepohodlí i nebezpečí a místo dovolené na zotavenou se ničí, aby se v práci poté zotavil a předstíral, že je opět normální."
 
Norsko autem s dětmi Norsko autem s dětmi - červen-červenec 2023
Jižní Norsko autem s dětmi - téměř třítýdenní cesta dvou rodin, spaní na divoko nebo v kempech.
Jižní Čína Jižní Čína - květen,červen 2015
Šestnáctidenní cesta po jižní Číně a Hong Kongu. Lijiang, Kunming, Guilin a Yangshuo a jejich okolí.
Turecko Turecko - září 2014, srpen 2002
Kappadokia a pláže u Alanye v roce 2014 a třítýdenní cesta v roce 2002 vlaky a autobusy - Instanbul, Kačkar, Erzurum, Mersin, Kappadokia, Pamukkale, Efes
Jižní Afrika Jižní Afrika - srpen 2013
JAR, Namibie, Botswana a Viktoriiny vodopády v Zimbabwe Safari v NP Etosha, Himbové u Opuwa, vodopády Epupa na hranicích s Angolou, zkamenělý les a záhadná rostlina welwitschia mirabilis, Swakopmund, Spitzkoppe, Luderitz a město duchů, aloe rozsochatá, Fish River kaňon, Mys Dobré Naděje, tučňáci a stolová horu u Kapského města
Srí Lanka Srí Lanka - březen 2013
Památky, hory a moře - Negombo, skalní chrámy v Dambulle, Sigiriya, Hurulu Eco park, Polonnaruwa, Kandy, sloní sirotčines v Pinnawele, výstup na Adam's peak, čajové plantáže v okolí Haputale, Ella, vodopád Diyaluma, želvy v Tangalle, velryby a delfíni v Mirisse, kůloví rybáři v Unawatuně, Galle a Colombo
Aljaška Aljaška - červenec,srpen 2012
Ledovec a měděný důl Kennicott, týden na raftu na Copper river, tři dny na Delta river, Dawson city a zlato na Klondike, Třídenní trek v Tombstone parku (Yukon,Kanada)
Indie Indie - září,říjen 2010
Třítýdenní výlet po městech, památkách a přírodě Indie. Agra a Taj Mahal, Varanasi, Kalkata, Darjeeling a pětidenní trek v pohoří po indicko-nepálských hranicích. Sikkim a dvoudení relaxace na plážích Goa. Jaipur - růžové město.
Peru a Bolívie Peru a Bolívie - červen,červenec 2009
Pětitýdenní cestování po Jižní Americe. Z Limy podél pobřeží na Islas Ballestas, oáza Huachacina, let nad obrazci v Nazce, Arequipa a trek v kaňonu Colca, jezero Titicaca (plovoucí ostrovy Uros, ostrov Amantani a Taquile), La Paz, sjezd cesty smrti na kolech, salary, laguny a gejzíry z Uyuni, pět dní v džungli a pampě, Copacabana, Cuzko a Machu Picchu, Santa Cruz trek v Cordilery Blanca (NP Huarascan)
Norsko a Švédsko vlakem Norsko a Švédsko vlakem - srpen 2008
Cesta vlakem na sever, za polární kruh s mou přítelkyní Martinou. Počasí bylo neskutečně příznivé, modrá obloha v Bergenu po 4 dny a teplota +30. Bergen, Flam, Finse, Otta, Andalsnes, Trondheim, Bodo, Salstraumenský malstrom, Lofoty (A, Reine, Ramberg, Svolvaer), Narvik, NP Abisko, Stockholm, Lübeck a Drážďany.
Čína Čína - červen 2007
Krátká cesta po východní Číně s mým kamarádem Pájou Klangem. Šanghaj, Peking, Velká Čínská Zeď, Xian a terakotová armáda, Žluté hory (Huang Shan)

Navštívené země


See all my travel pages

Modrá barva ukazuje již navštívené země, zelená kam bych rád ;-)
 

   Zajímavé stránky

   

Cestopisy kamarádů

Jižní Indie Jižní Indie - červenec 2014
Cestopis Markéty Pospíšilové a Tomáše Přemyslovského o dvou týdnech v jižní Indii na trase Mumbaj - Hampi - Madgaon (Goa) - Udupi - Mysore - Ooty - Kochin.
Ukrajina na kolech Ukrajina na kolech - srpen 2006
Plánované cykloputování po bývalém území naší vlasti - Zakarpatské Rusi. Bohužel tak trochu smolná výprava, kdy z původní šestičlenné výpravy odpadla jedna členka kvůli pracovním povinostem ještě před začátkem a další tři ze zdravotních důvodů kousek za hranicemi - v Mukačevu.