Cestování > Peru a Bolívie > Lima

Lima

31.7.2009


V Limě jsme kolem páté ráno, ale u společnosti čeká spousta taxikářů, kteří mají zájem nás odvézt. Nejdříve se díváme do průvodce, do jakého hostelu bychom mohli jet, ale nakonec si necháváme poradit od taxikáře, že čtvť Miraflores je bezpečnější a dáváme I na doporučení hostelu. Děláme dobře. Hostel Pariwana nás ubytovává ihned, tzn. Že si můžeme jít rovnou lehnout a ještě něco naspat. Celkově je úroveň ubytování I služeb velmi slušná a na Limu za rozumnou cenu.

Po sprše a snídani se vydáváme na průzkum čtvrti, došli jsme až k oceánu a poslézu sešli až na pobřeží. Oceán je bouřlivý, ale studený. Sportuje v něm jen několik surfařů.

Na oběd jsme zašli do občerstvení na ulici Av. De Larca a potom jeli kolektivem do centra Limy. Musím říct, že se mi tam moc nelíbilo. Spousta lidí, takže člověk musí pořád hlídat věci a k vidění hlavně Plaza de Armas a několik kostelů v jeho okolí. Více než prohlídce jsme se tedy věnovali nákupu dárků.

Na zpáteční cestě jsme sedli do špatného autobusu, který nejel přímo do Miraflores, ale do nějaké sousedící čtvrti. Naštěstí jsme se zorientovali a zbytek došli pěšky. Poslední večer v Peru jsme strávili nákupy – večeře v supermarketu Metro, ovoce na tržišti a narazili jsme ještě na trh s řemeslnými výrobky. Věcí se nám nakupilo tolik, že jsme měli strach, že je všechny ani do batohů nezabalíme, ale nakonec se nám to podařilo bez problémů.

hostel Pariwana (v Miraflores)- dopuručujeme, mluví anglicky
Av. Larco 189, Parque Kennedy
tel. +51 1 2424350
lima@pariwanahostel.com, www.pariwana-hostel.com