Cestování > Peru a Bolívie > La Paz - Měsíční údolí

La Paz - Měsíční údolí

9.7.2009


Neplánovaný den v La Pazu jsme strávili více méně poklidným relaxem. Přispali jsme si a po snídani obešli letecké společnosti, - uvažovali jsme totiž, zda se nedopravit do džungle letadlem. Zjistili jsme ale, že bychom si museli letenky zamluvit dřív a taky je to oproti autobusu asi 10x dražší.

La Paz není jen turistické centrum nebo chudé čtvrti v předměstí, jak jsme zjistili cestou taxíkem do Měsíčního údolí (Valle de Luna), kdy jsme přejížděli bohatou čtvť plnou vilek s bazény. Měsíční údolí je oblast na předměstí La Pazu se zvláštními pískovcovými útvary, které opravdu připomínají měsíční krajinu. Lze si je prohlédnout v placeném okruhu, ale útvary jsou i mimo něj, takže my se prošli v neoficiální části a poobědvali v parčíku, který se teprve dostavoval a nebyl do něj vstup. My si ho ale našli a poobědvali v klidu v altánku mimo rušnou civilizaci.

Zbytek dne jsme strávili potulováním se v ulicích se suvenýry, na trhu čarodějů, kde se prodávají kostry malých lam, sušené žáby, talismany a jiné magické potřeby. S Tomem jsme se nechali ukecat jedním pouličním malířem a koupili si od něj moc pěknou krajinku.
Nočním busem společnosti Omar jsme putovali spoustu hodin na jih Bolívie do Uyuni.