Cestování > Peru a Bolívie > Pampa - hledání anakondy, lov piraní

Pampa - hledání anakondy, lov piraní

18.7.2009
Fredy se nás opět snažil vzbudit hodně brzo, ale po předchozích ranních budíčcích ho nikdo nevnímal a probrali jsme se až po šesté. Lodní projížďku na východ slunce jsme i tak stihli, stejně jako probouzení zvířat.

Po bohaté snídani (palačinky s karamelem, smažené taštičky se sýrem, smažená kolečka a spousta ovoce) jsme se oblékli do dlouhých kalhot, trik s dlouhým rukávem, obuli si vysoké holinky (největší velikost byla 42) a lodí dojeli do zátočiny, kde jsme zakotvili. Kousek od nás jsme viděli na břehu kajmana, což některým moc nepřidalo a vydali jsme se hledat ve vysoké trávě anakondu. Brouzdali jsme bažinami a kalužemi, většinou nerespektovali Fredův příkaz, ať uděláme rojnici a ploužili se v zástupech za sebou. Slunce začalo pěkně pálit a myslím, že nikdo nebyl nadšen z toho, že může každou chvíli na něco živého šlápnout, pod nohy totiž v husté trávě a vodě nebylo nic moc vidět. Fredy nás ještě povzbudil sdělením, ať dáváme pozor, že tu žijí i chřestýši a kobry. Mně byla nějaká anakonda ukradená, myslím, že jediný, koho to bavilo a aspoň trochu se snažil byl Tom. My ostatní už to chtěli mít za sebou. Šance, že spatříme anakondu je prý asi 40 %. my ji nakonec viděli, i když ne vlastní zásluhou. Hada našla druhá skupina.

Po obědě jsme měli do tří hodin siestu a pak vyjeli na lov piraní, které v řece žijí. Pája zůstal v ložnici, protože chytil asi nějaký úžeh ze sluníčka. Zajížděli jsme do několika zátočin a tam na primitivní udice napichovali maso a snažili se chytit nějakou rybu. A že jich tam bylo! Po vhození návnady jsme téměř okamžitě cítili škubání, takže záleželo jen na šikovnosti, zda se ryba zasekne. Já jsem třeba vyhodila několik piraní nad hladinu, ale ulovit se mi nepodařilo žádnou, háček jsem dobře nezasekla. Zato Tomovi to šlo od ruky a také Simoně se později podařilo chytit dvě ryby. Spolu s Fredyho úlovkem jsme jich měli asi deset a mohli je při večeři ochutnat.

Odpoledne jsme si na hřišti pinkli volejbal a opět pozorovali západ slunce. Po večeři se nám podařilo obsadit houpací sítě, takže jsme příjemně relaxovali a den zakončili dalším pozorováním hvězd na jižní obloze.