Cestování > Peru a Bolívie > Pampa - koupání s delfíny

Pampa - koupání s delfíny

19.7.2009
Dnes nás čekalo koupání s růžovými delfíny. Je to běžná turistická atrakce a je prý naprosto bezpečná, I když třeba za rohem vidíte kajmana, jak plave ve vodě také. Fredy nám vysvětlil, že delfíni mají v řece určitá teritoria, kam nikoho nepustí. Jsou přátelští, takže turisti jim nevadí a chrání je. Kdyby prý chtěl do jejich teritoria vstoupit nějaký nebezpečný predátor, nevpustí ho a zneškodní, aby se člověku nic nestalo. Většina z naší skupiny se rozhodla koupání prubnout, mně ke štěstí stačil výhled na delfíny z lodi. Uznávám, že Fredyho řeč zněla fundovaně, ale co kdyby:) Ne, mně hlavně vadí, když se o mě otře i malá ryba, natož delfín. Ti se nakonec až k člověku nepřiblížili, ale předváděli se hezky.

Po obědě náš pobyt v pampě končil. Nalodili jsme se a vydali se na plavbu zpět do Santa Rosy a dál do Rurre. Po zkušenosti s autobusovou dopravou v těchto končinách  jsme se již před pampou rozhodli, že zpět do La Pazu poletíme letadlem. Bude to sice o dost dražší, ale zase ušetříme celý jeden den. Po příjezdu z džungle jsme proto požádali Luciu, aby nám zajistila letenky. Vše bylo v pořádku, takže jsme se mohli vydat na letiště. Malinké letiště bez jakýchkoliv oficialit. Dostal nás především muž, který měl na starosti zavazadla a který jejich váhu odhadoval potěžkáním rukou:) K letadlu se pak batohy a kufry vozily buď na vozíku nebo některé tahaly ručně. Letadlo mělo téměř hodinu zpoždění, ale samotný let byl také jen hodinový, což nás překvapilo, protože jsme počítali s dvěma hodinami, takže jsme se vlastně do námi očekávanému času příletu vešli:)

Po výstupu nás překvapil vzduch v La Pazu, chvíli jsme ztěží popadali dech, přece jen během hodiny jsme se ocitli z 1000 metrů opět v 3500 metrech nad mořem. Ubytovat jsme se chtěli opět ve vyzkoušeném hostelu Inti Karka, ale měli plno, takže jsme zakotvili v hostelu Pachamama přes ulici.