Cestování > Jižní Čína > Yangshuo

Yangshuo

3.6.2015

Vstáváme kolem půl osmé a po snídani jede Mirek do města pro vrácení zálohy na lodní výlet do Yangshuo. Já mezitím vyřizuji věci na počítači a hledám ubytování v Hong Kongu, protože tam co minule Mirek spát nechce. Zkoušíme najít ubytování přes airbnb.com, protože tam máme úvodní kredit 25$ jenže po dlouhém vybíráni, když chceme zaplatit zjišťujeme, že kredit lze použít až při ceně 75$, takže nakonec bookujeme přes hostelworld.com jeden doporučený hostel.

Také na recepci platíme noční bus do Shenzhenu, který nás nabere přímo v Yangshuo za 200 CN¥. Časově velice výhodné, ale jsme zvědaví jak to bude pro nás pohodlné. Kolem 11 jsme před vlakovým nádražím, odkud odjíždějí busy do Yangshua. Je to docela chaos. Několik čínských prodejců, kteří neumí anglicky a prodávají jízdenky. První nabídky za 30 nebereme, až nám sleví na očekávaných 25, tak na to kývneme. Vypisují nám  účtenku v čínštině a není nám vůbec jasné, odkud bus pojede, ale po pár zmatcích a pár minutách jsme v něm a jedeme skoro dvě hodiny.

V Yangshuo je po vystoupení strašné horko. Do hostelu Wada se dostáváme podle instrukcí zeleným minubusem č.5 za 1 CNY a pak pár metrů pěšky. Ve středu by hostel měl pořádat projížďku kolem řeky Yulong od dvou do čtyř a od pěti do sedmi výstup k televizní věži, odkud je krásný výhled. Jenže nám tvrdí,  že dnes se na kola nepojede, tak si dáváme mezitím oběd a za chvíli se spouští slušný liják. V tom by se opravdu moc dobře nejelo. Jdeme si odpočinout na pokoj a čekáme jestli déšť přejde. Nakonec přece jen v pět podle plánu vychází na západ slunce a jde nás asi deset.

Mělo by to být 15 min po rovince a pak 30 min do kopce. Převýšení je asi 300 m, vrchol je v nadmořské výšce 420 m.n.m. a výhledy odtud jsou úchvatné. Západ se nakonec nekonal - slunce zapadlo do mraků a hory byly v takovém divném oparu, ale i tak to stálo za to. Vstupné bylo jen 5 CN¥ a dostali jsme za ně půllitrovou láhev vody. Do hostelu jsme se vrátili těsně před tím než se spustil znovu pořádnej liják.

Ubytování:
WADA hostel in Yangshuo - lze zabookovat na hostelworld.com
No.43 Pan Tao Road
Yangshuo