Cestování > Jižní Čína > Longji - rýžová políčka Dračí páteř

Longji - rýžová políčka Dračí páteř

2.6.2015
Dnes se jedeme podívat na rýžová políčka Dračí páteř. Hostel nám nabízel dopravu tam i zpět za 250 CN¥ včetně vstupného, což se nám zdálo moc. Ptali jsme se na individuální cestu veřejnou dopravou a ta by znamenala jet do Longshengu, vystoupit v Hepingu,  tam zaplatit vstupné 100 CN¥ (95 skupinové, 50 studentské) a pokračovat budem do Dahai. Doprava by stála 40 jedním směrem, 50 za přímý bus. Museli bychom tam přespat, protože zpět ten samý den už bychom se vrátit nestihli. Nakonec jsme tedy zvolili hlavně z časových důvodů zájezd. 8:30 jsme vyjeli, kolem půl dvanácté byli na místě a do 16:00 jsme měli být opět u auta.

Opět jsem si připomněl,  co znamená v Číně turistické místo - na vyhlídku č.3. vede lanovka za 60 CN¥, nahoře jsou chodníky a vyhlídkové terasy, stánky kde prodávají vše možné a pod nimi políčka, na kterých pracují farmáři. Hlášení z lanovky se rozléhá dost daleko. Jinak terasovitá políčka stojí za vidění a šplhají do velkých kopců. V této době, kdy jsme tu byli, byla zalitá vodou. Na podzim jsou prý také zajímavá jak na nich zezlátne rýže a v zimě jsou zase krásně zasněžená.

Od řidiče jsme měli zakresleno na mapce jak se máme dostat na vyhlídky č.1 a 2, ale naši spolucestující z hostelu se zeptali čínsky místních na cestu a ti nás poslali nějakou zkratkou, kde jsme bohužel zabloudili a museli se vrátit zpět na vyhlídku a jít po turistickém chodníku. Další vyhlídky jsme ale už nestihli. Na hostel jsme přijeli až po sedmé večer, protože jsme ještě tři naše spolucestující vysazovali na letišti. Povečeřel jsem a vyrazil ještě sám k jezeru podívat se na nasvícené pagody Slunce a Měsíce. Večer byly moc krásné a bylo tam příjemně, takže jsem tam koukáním na ně a focením strávil víc než hodinu než jsem zase sedl na bus č.10, který mě dovezl k hostelu. Naštěstí jezdí až do 22:40