Cestování > Jižní Čína > Lantau - Big Buddha

Lantau - Big Buddha

8.6.2015
Ráno jsme vstali, sbalili se a vyrazili na stanici metra Hong Kong, kde jsme si koupili jízdenku na Airport express. Měla stát 100 HK$, ale pán nám prodal nějakou skupinovou pro dva a platili jsme jen 160 za oba. Výhoda této jízdenky není jen v tom, že je to nejrychlejší přímé spojení z centra na letiště, ale mohli jsme udělat  In-town check in. Takže nám tam přímo vytiskli letenky a odbavili zavazadla, o která jsme se už nemuseli starat a mohli vyrazit jen nalehko. Sedli jsme hned na expres a za 30 min byli na letišti. Odtud jsme autobusem č. S1 přejeli do Tung Chung.

Naším cílem byla dnes socha Velkého Buddhy, která je právě na ostrově Lantau kousek od letiště. Mohli jsme pokračovat lanovkou za 156 HK$ zpáteční nebo autobusem č.23 za 17.2 jedním směrem (27 HK$ c neděli), GPS: (22°17'24.3"N 113°56'25.7"E). Třetí možnost je jít pěšky - mělo by to být asi 3h a převýšení je cca 450m. Bus nás tam zavezl za 40 minut a byla to taková vyhlídková jízda po ostrově. V polovině cesty jsme viděli i krásné pláže, u kterých autobus zastavil.  K velké soše Buddhy jsme vystoupali, dovnitř za 38 HK$ jsme nešli. Byl odtud krásný výhled na blízký klášter a i na moře a další ostrovy. Když jsme se dostatečně pokochali, šli jsme si  prohlédnout ještě klášter.

Tam mě nejvíce zaujala hala desetitisiců Buddhů, která zářila zlatými sochami Buddhů a další výzdobou. Pět velkých soch a spousta malých po stěnách. Ještě jsme se byli podívat na Lotus Pond Temple, který už tak zajímavý nebyl, ale mysleli jsme, že za ním povede cesta na kopec, odkud budeme mít výhled, ale nemohli jsme ji najít, i když ji GPS  ukazovala. Raději jsme se vrátili a chvilku odpočívali, než jsme se vrátili busem (GPS: 22°15'19.3"N 113°54'10.6"E) na letiště. Tam jsme si dali večeři, která kupodivu nevycházela dráž než v centru a čekali na odlet v 23:55 do Londýna.