Cestování > Jižní Čína > Lijiang - okolí

Lijiang - okolí

30.5.2015

Na dnešek jsme měli domluvený výlet s Li. Sraz jsme měli v centru v 11, tak jsme se šli ráno před tím ještě podívat na Black Dranon Pool. To je park, ve kterém je jedna z nejfotografovanějších scenérií v Číně - most, pagoda za jezerem a za nimi vysoká zasněžená hora. Při vstupu do parku se kontroluje zaplacené vstupné do starého města. Bohužel jsme měli smůlu - park byl hezký, ale hora nebyla zasněžená, protože je teď prý nezvykle teplo a pagoda byla v lešení.

V jedenáct jsme byli na smluveném místě a Li nás s úsměvem vítala. Dovedla nás na nějaké malé nádraží minibusů, tak jsme nastoupili a vyrazili nejprve do vesničky Baisha - což je historická vesnice, kam se turisté jezdí podívat. Takže tu byla i spousta obchodů se suvenýry. Pak nás zavezla do dílny, kde ručně vyrábějí hedvábí a z něj pak obrazy. Ty se nám tak líbily, že jsme neodolali a každý si jeden koupili. Museli jsme už použít kreditku a vysvětlit Li, že ten výlet se nám takto pěkně prodražuje. Mirek ještě koupil velký malovaný obraz na tom samém místě. Ještě poslední zastávka byla u továrny na čaj a pak už nás Li vezla do slíbené její vesnice Nanyao.

Bohužel před vesnicí se rozpršelo, takže jsme kus projeli jen autem, pak nás vzala do různých zákoutí a povídala o historii. Pokračovali jsme v cestě kolem jezera, kde to bylo krásné a konečně žádní turisté, žádní prodavači, žádné vstupné. Poslední zastávka byl klášter Zhiyun. Před ním byla podél silnice řada 999 stúp. Nejprve jsme si prohlédli starý klášter a pak vystoupili po schodech výše, kde se stavěl nový. Přišlo nám, že ho staví dost rychle a určitě bude krásný. Potom jsme se už museli vracet, abychom stihli noční vlak do Kunmingu. Výlet se nám moc líbil. Li s řidičem nás vysadili kousek od našeho hotelu, zaplatili jsme jim 150 CN¥ za osobu a rozloučili se. Z hotelu jsme se na vlak rozhodli jet busem, i když nám Li doporučovala taxi. Nastoupili jsme na bus č.2, který jezdí okružní trasu kolem starého města a bylo jedno, kterým směrem vyrazíme a pak přestoupili na č.18, který jel k vlakovému nádraží. Cesta trvala celkem asi hodinu a vyšlo nám to krásně. Poslední bus jede v osm a my jeli možná tím předposledním.

Kontakt na průvodkyni Li:
mobil (+86)13578370587
web: www.sites.google.com/site/lijiangguide
email: naxiwomentours@hotmail.com