Cestování > Jižní Čína

Jižní Čína

Jižní Čína mapa Do Číny jsem se vydal už podruhé a měl jsem namířeno tam, kam před osmi lety. Jen tenkrát poprvé jsme nakonec kvůli povodni změnili plány a cestovali po severovýchodní části země. Tentokrát se už vše vydařilo a hlavním cílem tedy byl Guilin a jeho okolí na jihu Číny kde jsme chtěli strávit zhruba týden.

Letenky jsme kupovali měsíc před cestou v akci. Na Hong kongské Expedii se objevily zpáteční letenky do Hong Kongu od British Airways za 8500 Kč. Než jsme se ale s Mirkem domluvili, tak už jsme našli nejlevnější za 9500 Kč což byla pořád výborná cena. Zajímavé bylo že kdybychom je kupovali na evropských serverech tak by stály 2x tolik. V Londýně jsme měli hodně času mezi lety - poprvé 18 hodin a podruhé asi 10. Vycházelo to ale tak krásně, že poprvé jsme večer dojeli posledním autobusem k mé sestře v St. Albans, kde jsme přespali a strávili čas tam a při zpátečním letu jsme byli brzy ráno na letišti Heathrow a odlétali jsme večer, takže jsme měli krásně celý den na prohlídku Londýna nalehko.

Ještě v Anglii jsme řešili naši cestu - měli jsme asi tři varianty a rozhodovali jsme se i podle předpovědi počasí. Jelikož jsem byl před odletem trochu nemocný, dohodli jsme se nakonec na návštěvě tří oblastí v průběhu 16 dnů - Hong Kong, Guilin a Kunming. Nakonec jsme to protáhli ještě do Lijiangu.

Cesta mě vyšla na cca 35 tisíc - z toho 20 tisíc za dopravu, 4000 Kč ubytování, 4000 Kč vstupné a výlety, 6500 Kč za jídlo a pití včetně dvou dnů v Anglii. Kurzy v době naší cesty byly 4 Kč za 1 CN¥, 3.3 Kč za HK$, 25 Kč za 1$ a 37 Kč za 1 britskou libru.