Cestování > Jižní Čína > Guilin

Guilin

1.6.2015

Náš vlak přijíždí do Guilinu v 9:09 a ubytování máme v hostelu Wada, který je jen deset minut pěšky od nádraží. Takže tentokrát odpadají problémy s dopravou na ubytování. Hostel navíc poslal podrobné informace a mapky jak se k nim dostat, co nabízí za služby a výlety. Na recepci jsou holky, které umí anglicky a jsou tu i dva počítače, ze kterých lze přistupovat na Facebook a služby Google. Zjišťujeme informace, rezervujeme si místo na zítřejší výlet na rýžová políčka (250 CN¥ včetně vstupného za osobu) a poté, co jsme si dali oběd v jejich restauraci vyrážíme do centra.

Tam se na nás pověsil jeden Číňan co uměl anglicky a tvrdil že má sestru v Praze a začal nám povídat o Guilinu a zjišťovat co máme v plánu. Vzal nás do kanceláře lodní společnosti, kde jsme zaplatili zálohu za výlet bambusovým člunem do Yangshuo po řece Li. Domluvil nám cenu 160. V hostelu chtěli za to samé 220. A pak nás ještě zavedl do svého obchodu a ochutnali jsme čaj, ale nakonec nekoupili, protože jich máme už dost.

Jdeme se podívat na most, odkud má být vidět Hora sloního chobotu (vstupné do parku 75 CN¥), ale je to příliš daleko. Lepší výhled je asi přímo z řeky, ale nějak se nám už nechce shánět vor a místo toho jdeme do parku Fubo (30 CN¥) ,kde stoupáme na jednu horu a je odtud krásný výhled na město. Zelené krasové kopce a mezi nimi město. Kocháme se asi hodinu.

Na zpáteční cestě se ještě zastavujeme u jezera Shan, kde jsou dvě pagody - Slunce a Měsíc. Pak se vracíme busem č.10 na konečnou do hostelu.

Ubytování, které můžeme doporučit:
WADA hostel in Guilin - lze zabookovat na hostelworld.com
No.212,Huanchengxi 1 Road
Guilin

hostel po zabookování poslal podrobné informace na email