Cestování > Jižní Čína > Ostrov Lamma

Ostrov Lamma

7.6.2015
Autobus nás vysadil po sedmé hodině víc než kilometr od hraničního přechodu na nějakém divném místě, takže jsme podle GPS museli dojít pěšky. Na hranicích proběhlo vše bez problémů, dobili jsme kredit na Octopus kartě a nasedli na metro. Po třech přestupech jsme vystoupili na zastávce Causeway bay a z karty nám to strhlo 44 HK$. Rezervovaný hostel jsme  podle popisu našli celkem snadno sami, přihlásili se a doplatili kartou na recepci 365 za pokoj na jednu noc. Protože bylo ještě brzy,  tak jsme jen odložili velké batohy s vyrazili na ostrov Lamma.

Bylo dnes dost horko a hezky a byli jsme unaveni po  noční jízdě, tak jsme si chtěli odpočinout u moře a Mirek vytipoval právě tento ostrov. Slečna na recepci říkala,  že můžeme  jet i minibusem na pláž přímo zde, ale na Lammě že bude méně lidí. Dojeli jsme k přístavu (stanice Central nebo Hong Kong) a před odjezdem se chtěli ještě naobědvat,  ale překvapilo nás, jak je tu draho. Nakonec si dávám jen bagetu v Subway za 29.5 a jedeme. Na trajekt jsme nemuseli dlouho čekat,  za chvíli nám odjížděl z mola č.4 a stál 23.5 jedním směrem,  protože je neděle,  jinak by byl za 16. Na ostrově jsme za 25 minut a je to tu krásně značené.

Asi po 15-20 minutách chůze zůstáváme na první pláži (GPS:22°13'08.1"N 114°07'11.1"E) . Je asi 100m dlouhá, písčitá a jsou tu i stromy a místo ve stínu není problém najít. Poblíž jsou i převlékárny a WC. Za chvíli už se koupeme. Jen jsme se museli kousek od břehu vyhnout různým sáčkům, kelímkům a jiným odpadkům,  které tu plavou :-( Taky máme na jednu stranu výhled na elektrárnu v dáli, ale jinak je tu fajn místo na odpočinek. Zbytek ostrova jsme už kvůli únavě a horku neprozkoumávali. Po návratu z ostrova večer se přesouváme opět trajektem do Kowloonu, kde jsme došli před dvěma týdny (stanice Tsim Sha Tsui) a procházíme si promenádu kolem vody, odkud je krásný pohled na mrakodrapy, nad kterými se tyčí Victoria peak.

Procházíme si i Avenue of stars - část promenády, která je věnována slavným hercům. Pak míříme do ulic najít nějakou restauraci,  kde se navečeříme. Dlouho si nemůžeme vybrat , ale nakonec vítězí jedna čínská,  kde si za 36 HK$ dávám nudle s ústřičnou omáčkou a závitky s krevetami. Pak se vracíme zpět na nábřeží a hledíme téměř s pusou dokořán na ten pohled. Mrakodrapy hrají ve tmě všemi barvami, mezi námi a protějším břehem jezdí lodě a  z vrcholu asi tři mrakodrapů se promítají laserové paprsky. Je to obrovské a krásné panorama. Ten pohled se mi líbí víc než z Victoria Peaku, ale možná i proto, že před týdnem z pohled z vrchu trochu kazily mraky.

Ubytování:
Hong Kong Hostel - hostelworld.com
A1, 3/F, Paterson Bldg., 47 Paterson St.,
Causeway Bay
Hong Kong