Cestování > Srí Lanka > Unawatuna - Dalawela

Unawatuna - Dalawela

24.3.2013

Východ slunce ráno moc nebyl - zataženo. Kousek od našeho ubytování ale sedí a loví kůloví rybáři, kteří jsou jen tady v Unawatuně. Tak je fajn, že nedá moc práce je najít. Na kůlech loví proto, že kdyby stáli ve vodě nebo na lodi, ryba by je poznala, tak na ni vymysleli tuto fintu.

Pláž před našim ubytováním je ohraničena bariérou kamenů, přes které se přelévají vlny a tvoří takový velký bazén, kde je maximálně po krk vody a dá se tam koupat. Ideální pro děti. Co mě překvapilo, kolik se na tomto místě nacházelo podmořského života. Šnorchlování jsme si tu docela užili - nejlepší z těch míst, co jsme zatim zkoušeli. Na skákání do vln musíme na jinou pláž, dál a dávat pozor na kameny.

Na oběd jdeme opět na kraj Unawatuny do stejné jídelny pro místní, co jsme byli včera na večeři. Odpoledne opět pláž, šnorchlování - prostě den u moře.

Na večeři jdeme opět do Unawatuny, Jindra a já si dáváme rybu (full fish) v jedné restauraci za 1600 a holky banana a cocoa roti - což je taková sladká palačinka. Taky nakupujeme ovoce. Pán nám prodal levně obrovskou papáju, která na jednom místě vypadala , že už trochu chytá plíseň, ostatní vypadaly nezrale, tak jsme ji blbci koupili abychom si ověřili, že jak už ovoce jedou plíseň chytne... No aspoň polovinu jsme u nás na pláži snědli. Dále kupujeme ananas, asi tři různé druhy manga, které je tu dokonce menší než u nás, ale to je prý tím, že ještě není sezona. Taky nám dává ochutnat chlebovník. Prý není pravda, že je jen na vaření, dají se z toho vybrat a jíst takové malé žluté kousky. Odpadu je ale moc.