Cestování > Srí Lanka > Tangalle - Mirissa

Tangalle - Mirissa

21.3.2013

Dnes se vstává taky pozdě, pereme ve velkém a na slunci a větru nám to aspoň rychle schne. Telefonem se domlouváme s holkama a jelikož chtějí jít potom na oběd někam do města, vyrážíme s Jindrou sami znovu ke Kingfisherovi zeptat se, jak je to s tím pozorováním velryb.

Na snídani si chceme dát banány, pán ve stánku moc nerozumí anglicky, tak nám dává celej trs. No za tu cenu to asi sníme. Dál nám ukazuje další ovoce co má a rozbíjí nám wood apple, patlá ho do nějaké misky a zalívá palmovým sirupem. Mě to docela chutná, jen si říkám že si opět zahráváme se střevními potížemi.

Dozvídáme se, že na velryby se vyráží ráno v sedm, což znamená, že dnes musíme přejet do Mirissy.

Na oběd se nakonec došlo kousek od Kingfishera a dali jsme si tuňáka. Následovalo koupání v moři, pak jsme šli do města vyřídit pár věcí a Jindra a já jsme pak vyrazili. Kluci ze Sunrice nám nabízeli volný pokoj a tvrdili že v Mirisse ubytování takhle večer neseženeme, ale už je známe, že.

Nejprve busem do Matary za 55. Kousek od nádraží je tam na skále v moři malý klášter, který vypadal hezky, ale už se stmívalo, tak jsme spěchali dál. Mirissa no bus nám tvrdil člověk na nádraží, ale byl to tuk tukář, tak jsme se tomu zasmáli a šli dál. Sice nás tam jednu chvíli posílali od jednoho busu k druhému a zase zpět, ale pak se nás jeden ujal, že do Mirissy jede (23 LKR)

Vysadil nás v Mirisse a my zjistili, že jsme jen na nějaké hlavní ulici, nikde nikdo a tam. Aha. Tak to bude s ubytováním zajímavé. Chci zkusit LP,ale pak vidím, že o kousek dál stojí tuk tukáři a ti už nám ubytování našli. Jen o kousek dál v Randi guest - krásné, s wifi... Chtěli za něj 2500 a my ho zkusili usmlouvat na 2000 a vyšlo to.

Velryby jsme měli telefonicky rezervované za 6000, ale říkali jsme si, že se podíváme ještě tady na místě. Jdeme tedy někam na večeři a zjišťujeme, že v osm večer se domlouvat na zítřejší ranní velryby není žádný problém. Nakonec jsme naši rezervaci zrušili a jeli s lodí, kterou jsme domluvili v restauraci Dinu's Restaurant, kde jsme večeřeli velký talíř mořských plodů a barakudy. Pán tvrdil, že ceny jsou dané, vychvaloval, jaké mají zkušenosti, servis a nabídnul nám garanci - když velryby neuvidíme, můžeme další den znovu zdarma nebo vrátí polovinu peněz. To rozhodlo - a taky nám nakonec o tisícovku slevil ;)

Na večeři jsme byli a velryby rezervovali zde - doporučuji:
Dinu's Resort & Restaurant
W.Dinusha Priyantha
Coparamulla, Mirissa
tel. +94 41 2253610, 2253616
mobil: +94 779 062 185, +94 716 640 618
mail: dinumirissa-at-yahoo.com
www.dinumirissa.com

Ubytování:
Randi Guest:
Sunanda Road, Mirissa, 81740 Mirissa
tel. +94 71 826 4408
GPS: 05 56' 47.2" N 80 27' 17.4" E