Cestování > Srí Lanka > Unawatuna - Colombo

Unawatuna - Colombo

26.3.2013

Naposledy zkoušíme vstát na východ slunce, je ale zataženo. Necítím se úplně dobře, v noci jsem se nachladil a ozývají se průdušky, tak zůstávám v posteli a na nevýchod na rozdíl od ostatních ani nejdu.

Balíme se a v devět vyklízíme pokoj. Bereme ovoce a jdeme naposledy na pláž, Sylva a já ještě na zadní pláž skákat do vln. Janě se nechce, Jindra brble, že se to neřeklo a plavky už zabalil. Převlékáme se pak nahoře na chodbě před pokoji, za což jsme dostali právem vynadáno, že jim tam děláme nepořádek.

Jedeme tuk tuky (300 LKR) do Unawatuny na sladké roti, holky ještě nakupují. Opět se kolem oběda vyjasnilo a je horko. Busem do Galle (25 LKR). Holky přemlouval jeden tuk tukář, že nás tam za 300 sveze, že nic nepojede, protože je svátek. To sice je, ale do deseti minut máme skoro prázdný bus.

Rozhodli jsme se jet do Colomba vlakem - ten stojí v druhé třídě 180 LKR a místenky nejsou možné. Prý mimo víkend by ale s místem neměl být problém. Vlak má odjezd 2:45, máme více než hodinu čas. Nabízím, že pohlídám na nádraží batohy, nikam se mi do města nechce, necítím se úplně dobře.

Vlak vyjíždí opět se zpožděním a přijel plný, takže to vůbec nevypadá, že bychom si mohli sednout, spíš řešíme, kam nacpeme batohy. Po chvíli ale průvodce vyhazuje asi čtyři lidi, co mají jízdenku do třetí třídy a jedno místo je pro mě volné. Ostatní ještě chvíli stáli a pak se na ně taky dostalo. Jedeme asi tři hodiny - průměrná rychlost je opět tak 30-40 km/h, místy ale vlak vyvine i 70 km/h. Mimo vlak byla možnost jet těch 100 km busem, který byl o něco dražší - 270 LKR a jel stejně dlouho nebo express busem co jede jen hodinu a půl za 470.

Ubytování v Colombu necháváme na tuk tukáři, ale zde se asi hodilo si něco rezervovat přes internet. Ceny jsou tu o něco dražší. Za 500 nám slibuje dovoz k hotelu poblíž pláže, kde dvojlůžkový pokoj stojí 2500. Ten tam ale nemají volný, jen trojlůžkový AC s přistýlkou za 5300. Je velký, hezký, ale odhlasovalo se, že ne. Vezou nás tedy do jiného hotelu - Nippon. Dva pokoje mají, ale přijdou nám trochu zatuchlé. Nakonec je bereme, hlavně Sylva a já už nemáme moc sílu někde něco hledat. Řidiči chtěli více peněz, že nás museli vézt větší vzdálenost. Namítli jsme ale, že tvrdili, že v prvním hotelu je volno a platit víc nebudeme a bez problému to vzali.

Za tmy jdeme někam na večeři - v blízké jídelně si dáváme kotu roti za 100 a čaj. Jindra s Janou se jdou ještě podívat do chrámu a po okolí, Sylva a já na hotel, protože se necítíme dobře, průdušky zlobí. Napadá mě, jestli nemám teplotu. Tak se měřím a teploměr ukazuje 39 °C. No pěkné. Sylva naměřila 38,3. Půjčuji si na recepci nějaká prostěradla, protože moc suchého a čistého oblečení nemám a budu se asi v noci dost potit.

Hotel Nippon Ltd
123, Kumaran Ratnam Road, Colombo
tel. +94 112 431 887
GPS: 06 55' 25.3" N 79 51' 08.2" E