Cestování > Srí Lanka > Colombo

Colombo

27.3.2013

Program na dnešek máme se Sylvou jasný - zůstáváme v posteli. Jindra s Janou nám nakoupili něco na jídlo a pití a vyrazili do města. V hotelu jsou na nás hodní a dovolují nám pokoj opustit až ve tři místo ve dvanáct. Mám stále 38 horečky, Sylva taky. V poledne mi ale teplota najednou spadla, Sylvě asi o dvě hodiny později taky. To je super, protože jinak jsem se letu docela bál. Na letiště jedeme taxíkem za 2500, který domluvil Jindra. Včerejší tuktukáři nám taxi nabízeli za 4000. Jedeme hodinu a půl.

Na letišti utrácíme poslední drobné - je tam i prodejna potravin, dáváme si poslední čaj za dobrou cenu přímo v hale - 20-40 LKR.

Voláme naší spřátelené rodině z Polonnaruwy, loučíme se s nimi, se Srí Lankou, kde nám bylo fajn a jdeme na odbavení a ve 20:35 odlétáme.

Máme "technickou zastávku" na Maledivách, kde vystoupila asi polovina letadla, naběhla uklízecí četa a jiní lidé zase nastoupili. Asi hodina zdržení a letí se dál do Dubaje.

Tam máme 6h čekání, takže si jdeme vyzvednout voucher na jídlo, na který je nárok při čtyřhodinovém čekání. Tady se i loučíme se Sylvou. Brány máme vedle sebe, Sylva odlétá těsně před devátou do Ženevy a odtud letí  do Francie, my v 9:10 do Prahy. V ČR panuje i na konci března zima, sníh a teploty pod nulou, na které nejsme připraveni. Při pohledu z letadla si říkáme, kam že se to vracíme...