Cestování > Srí Lanka > Přejezd do Tangalle

Přejezd do Tangalle

19.3.2013

Ráno chceme vyjíždět v devět, s Alim jsme si domluvili, že na osm ještě dostaneme čaj. Ten musíme ale připomínat stejně jako kilo čaje, které mi slíbil prodat. Nakonec ho jde s námi koupit na trh za 880 rupií. Mezitím i zapomněl, kam že to odjíždíme...

V 9:30 nakonec odjíždí náš autobus, ke kterému nás Ali doprovodil, pomohl nám naložit věci a rozloučil se. Přestupujeme ve Wellawaye a cesta do Tangalle trvá celkem pět hodin. Na nádraží kupujeme papáju a čekáme na odvoz. Janě se podařilo na Adam's peaku domluvit nějaké dobré ubytování u pláže.

Dva tuk tuky nás odváží asi kilometr, kde nám ukazují slíbený pokoj. Háček je v tom, že na dnešek mají jen jeden, druhý je jinde - ale tak 300m, takže to bereme a zítra se přestěhujeme. Každý pokoj za 2000.

Hurá do moře, do vln :) Moře je tu krásné, kokosové palmy všude... S místními kluky, kteří se starají o ubytování, hrajeme volejbal. Až na jednoho to vypadá, že to moc neumí. Po dvou setech navrhují, že zahrají oni, proti cizincům (my čtyři, jeden Australan a Rakušan). A že bychom mohli hrát o něco - třeba láhev Araku. No proč ne. Najednou jim to nějak jde a prohráváme oba sety. Potvory.

Na večeři si dáváme velkou a moc dobrou rybu a pak následuje večírek, kluci se předvádí. Původně jsme chtěli jet na pozorování želv, ale odložili jsme to na zítra, že jsme unavení. No večírek se stejně protáhnul.