Cestování > Srí Lanka

Srí Lanka

Srí Lanka mapa

Plánování letošního cestování proběhlo celkem rychle - na internetu jsem se domluvil se Sylvou a Janou, do dvou týdnů jsme se potkali, abychom se trochu poznali, pak se ještě přidal Jindra. Do týdne jsme koupili letenku a za další dva týdny jsme letěli. Cestu naplánovala Jana, ale na místě se samozřejmě plán trochu měnil. Jelikož už jsem byl jednou v Indii, čekal jsem, že to bude něco jako jižní Indie, kterou jsem moc poznat nestihnul a taky jsem se těšil na moře, u kterého jsem při cestách většinou moc času nepobyl. Na krásné pláže s kokosovýma palmama, šnorchlování, potápění a surfování.

Srí Lanka toho na vidění nabízela dost, mluví se o ní jako o perle Indického oceánu. Památky ve vnitrozemí, hory, kde jsme se chystali na treky. Adamova hora (Adam's peak) je místo, které prý musí navštívit každý turista.Je to druhá nejvyšší hora ostrova, místo, kde údajně sestoupil Adam na zem. Místní čaj je známý po celém světě a vynechat návštěvu čajových plantáží samozřejmě nejde. Pak jsou tu sloni, ať už v národních parcích nebo ve sloním sirotčinci v Pinnawele. U moře jsme chtěli vidět želvy, které v noci na pláži kladou vejce, velryby, delfíny, kůlové rybáře lovící zvláštním způsobem v Unawatuně a v neposlední řadě se tu setkáte s lidmi, kteří jsou neuvěřitelně milí, dobrosrdeční a usměvaví.

Letěli jsme se společností Emirates a letenka, i když kupovaná jen dva týdny před odletem, stála 15700 Kč z Prahy. Sylva letěla z Francie za podobnou cenu. Vybavili jsme se dvěma průvodci - Lonely Planet i Rough Guide.

Srí Lanka je levná země, i když vstupné už značně podražili. Celý výlet mě vyšel včetně letenky kolem 30 tisíc. Kurz Srílanské rupie byl 1 LKR = 0.16 Kč (1 EUR=160 LKR).