Cestování > Indie

Indie

Indie mapa Cestu do Indie jsem nikdy moc neplánoval, říkal jsem si, že jsou i jiné země, které jsou čistší a bez tolika nemocí. Pak jsem se dozvěděl, že tři kluci z Olomouce plánují dvoutýdenní dovolenou v Ladakhu, a tak jsem chtěl znát aspoň jejich plán. Nakonec jsem se rozhodl jet - dva týdny v horách, den, dva v Dillí - to vlastně ani nebude moc Indie. Letenku měli za neuvěřitelných 8600Kč s Aerosvitem, tak jsem si ji taky koupil i když jsem znal jen plán cesty a trochu (spíš od vidění) jednoho z nich - Honzu. V červenci se k nám ještě přidala Simča, kamarádka, co byla s námi loni v Peru a Bolívii. Jen jsme se s ní domluvili na třech týdnech - dva týdny v horách s klukama a pak týden cestování po Indii, ať z ní vidíme aspoň něco. Nevratnou letenku jsem zrušil (a dostal zpět 7300 za letišní poplatky) a koupili jsme jinou, se stejným časem odletu se společností Austrian za třínáct tisíc a nějaké drobné.

Asi měsíc před odletem přišla do Lehu (největší město v Ladakhu) povodeň - do místa v nadmořské výšce 3600m.n.m a do oblasti, kde bývá 40-50mm srážek ročně. Chvíli jsme vyčkávali, a pak se rozhodli vymyslet plán B. Letenku z Dillí do Lehu jsme zrušili a koupili po internetu jízdenky na vlaky, protože na místě by mohlo být už pozdě. Naše společná trasa měla být Agra (Taj Mahal) - Varanasí - Kalkata - Darjeeling a trek v NP Singalila. Asi týden před odjezdem jsme se v novinách dočetli, že velká voda ohrožuje Taj Mahal... Plán jsme už ale neměnili, nechtěli jsme, aby se povodeň objevila ještě někde jinde ;-)

Po treku jsme se s kluky rozloučili a se Simčou pokračovali do Sikkimu, zpět do Kalkaty a přeletěli k moři - na pláže Goa a na půl dne se ještě zastavili v Jaipuru. Žádné problémy kromě velkých zpoždení na cestě nenastaly, dokonce ani očekávaný průjem nikoho z nás v Indii nepotkal. Očkovaní jsme byli proti žloutence a břišnímu tyfu. Antimalarika jsme nebrali, ale měli s sebou.

Třítýdenní dovolená nás celkem včetně letenky, pojištění a dárků přišla přibližně na 30 tisíc za osobu. Kurzy byly $1=18Kč, 1 rupie = 0.42 Kč

Budu rád, pokud vám cestopis a zážitky budou užitečné. Pokud byste se chtěli něco zeptat, využijte formulář na stránce kontakt.