Cestování > Jižní Afrika > Spitzkoppe, Solitaire Vyhrejte vstup na cestovatelské 3D promítání

Spitzkoppe, Solitaire

19.8.2013
Na ráno jsme se domluvili,  že vstaneme na východ slunce. Nakonec ale v šest odjíždím autem ke skále sám. Nahoře slušně fouká a je zima, ale stojí to za to, i když večer to bylo asi hezčí. Moc nás tu není.

Po snídani se jdeme projít po okolí - mezi balvany. Scenérie jsou tu krásné, i když jen tak bloumáme jak nás napadlo. Odjíždíme už v jedenáct,  protože do tmy musíme dojet do Sessriem. Holky by chtěly ještě zůstat tady, ale zítra chceme jít na východ slunce nad dunami v poušti a je proto potřeba spát v kempu v Sessriem, který máme dopředu zaplacený. Dočetli jsme se, že pokud tam nebudeme před setměním, tak o místo můžeme přijít a bude nabídnuto případným zájemcům.

Podle našeho itineráře je to šest hodin cesty, ale nedá se tomu úplně věřit, většina cesty je po štěrku a nejsme si ani jisti, která trasa by byla nejlepší. Tak nakonec vyrážíme nejprve po asfaltce do Swakopmundu, kde si na Lucčin návrh dáváme opět oběd v Ocean Basketu. Po cestě jsme viděli škaredou bouračku. Sanitku, která ze Swakopmundu vyjela, jsme viděli v protisměru až za pěkně dlouhou dobu...

Pod Swakopmundem jsou kolem silnice už duny, což vypadá působivě a pak se mění asfalt na štěrk, duny mizí a kvalita silnice se zhoršuje natolik,  že nejsme schopni jet průměrně ani 60km/h. Po cestě míjíme ceduli obratníku Kozoroha, kde se fotíme a pokračujeme dál. Jedeme dokonce přes průsmyky a začíná mi být jasné, že do tmy to nestíháme.

V Solitaire tankujeme a dokupujeme vodu za 35N$ za pět litrů, což je asi trojnásobek běžné ceny. Zapadlo nám tu taky slunce, tak zkouším volat do kempu, že přijedeme později, ale po cestě už není signál. Musíme jet teď navíc pomaleji a opatrně. Dokonce nám jednou před autem přeskočil přímorožec, takže pozor si je opravdu třeba dávat.

Do kempu nakonec přijíždíme v sedm večer a pouští nás dovnitř. Jásáme, ale trochu zbytečně, jak se ukázalo ráno... Kemp je velký a je tu i sprcha, což jsme v poušti ani nečekali. Je to nejdražší kemp, co jsme platili, skoro 400Kč za osobu/noc. Jmenoval se Sossus Oasis Camp.