Cestování > Jižní Afrika > Maun-Kasane Vyhrejte vstup na cestovatelské 3D promítání

Maun-Kasane

10.8.2013
Vstáváme v půl sedmé, abychom v osm vyjeli a byli ve vesnici v devět a motorovou lodí zpět na lodgii v deset. Podívali jsme se na východ slunce, Frady nám ukázal vesnici a kde bydlí. Všechna obydlí nám tam přišla strašně malá.

V lodgii si objednáváme něco na oběd a zároveň zjišťuju, kde nám vymění poškozenou pneumatiku a jestli máme jet do Kasane 600km přes Natu nebo to můžeme vzít přímo. Pokud nemáme 4x4, tak prý nemůžeme. Oběd jsme do sebe rychle hodili, protože v servisu mají jen do oběda. Vracíme se teda do Maunu a hledáme servis na druhé světelné křižovatce. Jmenoval se Tyre World a otevřeno v sobotu měli nakonec do jedné. Výměna proběhla poměrně rychle a stála nás 733pula. Zaplatili jsme kartou a jeli nakoupit jídlo do supermarketu a natankovat.

Kolem jedné vyrážíme do 670km vzáleného Kasane. Asfaltka vypadá poměrně dobře, je široká a po rovině, tak opět jedeme rychleji než je povoleno. Snad je to lepší než dojíždět po tmě. Tomu jsme se ale opět nevyhnuli. Jedeme blízko NP Chobe a večer je kolem cesty opravdu dost zvěře, takže v závěru jedeme tak 60km/h.

Vyhlídnutou Toro lodge jsme měli opět problém po tmě najít a nepomohlo ani,  že jsme měli vytisknutou mapku a napsané GPS souřadnice, protože navigace tvrdila, že cesta nenalezena. Nakonec jsme zastavili v Chobe safari lodge. Tam holky uvažovaly, že bychom taky mohli zůstat po té, co se dočetly v knize Márových,  že tam spali,a že tam pracovala jedna Slovenka. Jsme ale odmítnuti, že kemp je plný. Zrovna kolem nás ale prošli tanečníci a začalo představení, tak jsme se šli aspoň podívat, když už nám to náhoda zařídila. Ptáme se na cestu do Toro lodge a jedeme k ní. Nakonec jsme ale skončili v Kwalape safari lodge, který byl po cestě a měli místo. Platíme kartou za dvě noci - 65 pula za osobu a den. Po večeři jdeme spát.