Cestování > Jižní Afrika > NP Etosha Vyhrejte vstup na cestovatelské 3D promítání

NP Etosha

15.8.2013
Náš třetí a poslední den na safari. Nejprve zastavujeme u Rietfontein, kde je zrovna skupinka žiraf, potom u Salvadora. Tam sice žádná zvířata nevidíme, ale je to krásné jezírko s Etoshou v pozadí, doporučuji vidět. Napajedlo Sueda mělo málo vody a Ondongab a Kapupuhedi byly vyschlé úplně. Odměnou za všechny zbytečné pokusy nám ale bylo poslední umělé napajedlo Nebrowni, kde byla spousta zvěře. Různé antilopy, pštrosi a pak přišel  majestátně  i jeden slon.

Jedeme i do kempu Okaukuejo, přestože tu spát nebudeme. Potkáváme tu skupinu Čechů, kteří jedou v protisměru z Kapského města, tak vyměňujeme postřehy z cesty. Na dveře recepce lepím samolepku Valašského království mezi spoustu dalších. Dáváme si  hamburger za 60 N$ a taky se dívám, že tu mají wifi, ale chtějí 20 N$ za 45 min nebo 100 N$ za 100 min, což mi přijde docela dost.

Etoshu opouštíme bránou Andersson's, kde jsme se museli  zase zaregistrovat a ukázat,  že jsme zaplatili poplatek za park. Pokračujeme na jih do Outja, kde nakupujeme. Holky měly nepříjemný pocit a trochu se i bály jak se kolem nás a auta motali černoši, ale žádný problém nebyl, jen obchod z  toho moc neměl. Ptáme se i na možnost návštěvy Himbů, abychom se nehnali někam daleko,  když jsme slyšeli, že je možno vesnici navštívit i někde tady poblíž. Dokonce se ve městě dvě tři Himbky objevily. Pán v obchodě se suvenýry nám ale vysvětluje, že je lepší jet do Opuwa, protože kolem něj je tradiční oblast, kde Himbové žijí. Tady to prý možné je, ale je to příliš komerční. Také se ptáme na nějaký kemp po cestě, protože do Opuwa je to daleko a do tmy tam asi nedojeme,  i když je tu nově rok stará asfaltka, což vítáme s povděkem.

Na celé cestě jsme narazili jen na jednu lodge, která byla asi 15km od silnice a nám se tam nechtělo zajíždět a pak dlouho nic. Nakonec jsme až po tmě objevili kemp necelou hodinu cesty před Opuwem, který je nový. Brána byla zavřená, ale bylo na ní číslo, na které když jsme zavolali,  tak nám majitel (vyjímečně černoch) přišel otevřít. Cenu jsme usmlouvali ze 100 N$ na padesát a zjistili, že jsme v kempu sami.