Cestování > Jižní Afrika > Boulders beach, Mys Dobré naděje Vyhrejte vstup na cestovatelské 3D promítání

Boulders beach, Mys Dobré naděje

25.8.2013
V kempu Ai Ais vstavame v šest, od sedmi funguje recepce, benzinka i Tyre servis. Zalepení pneu nás stojí  87 N$ plus 20 N$ dáváme sami za dofouknuti a včerejší pomoc. V obchodě utrácíme posledních 40N$ a odjíždíme. Tankujeme v Noordoeweru, je tu jedna z mála benzinek v Namibii, kde se dalo zaplatit kartou (VISA). Kolem poledne přecházíme hranice a opouštíme po dvou týdnech Namibii.

Nakupujeme ve Springboku ve SPARu a pokračujeme na jih směr Kapské město. Všímáme si, že krajina už není tak suchá a vyprahlá, ale objevuje se zeleň a kytičky. Až do Kapského města jsme nedojeli, ubytovali jsme se v kempu ....

Další den ráno jsme nenastartovali auto, baterka nezvládla tu zimu. My naštěstí jo. Přes Kapské město nejprve jen projíždíme a pokračujeme dál na jih. První zastávkou je Boulders beach s kolonií tučňáků. Je jich tu asi 200 a jsou fakt srandovní.  Bohužel je tu i moc turistů. Vstupné je 45 ZAR.

Pokračujeme dál na jih až na nejjižnější bod celé naší trasy - k Mysu Dobré naděje. Není to nejjižnější místo Afriky, jak se někteří domnívají, to je asi o 300km dál. Je tu národní park, takže vybírají vstupné 90 ZAR za osobu a do setmění musíte park opustit. Jsou tu krásné výhledy na moře, spousta treků, co se dají dělat.

My nejprve stoupáme k majáku a pak podél pobřeží k samotnému mysu. Po cestě jsme narazili na velkou skupinku damanů kapských. U mysu samotného je spousta lidí, vyfotit se u tabule Cape of Good Hope není jen tak. Vracíme se k autu a park opouštíme asi 20 minut před uzavřením.

Ubytování v Kapském městě hledáme až po tmě. Nakonec jsme se ubytovali za 130 ZAR v hostelu .... v centru na ulici ....

Hostel jsme si myslím nevybrali ani tak my jako naše auto, kterému došla baterka po tom, co Lucka zastavila a nechala asi jen pět minut rozsvícená světla,  než jsme došli za roh zjistit, že vyhlídnutý hostel je plný. Naštěstí druhý poblíž měl volno, tak jsme auto jen kousek odtlačili.

Na večeři jsme šli do sousední indické restaurace a výborně se najedli.