Cestování > Jižní Afrika > Quivertree forest - Aloe rozsochatá

Quivertree forest - Aloe rozsochatá

22.8.2013
Dopoledne jsme vyrazili z Lüderitzu a prohlédli si městečko duchů Kolmanskop a po ujetí dalších 300km v kuse jsme zastavili v Keetmanshoopu na nákupy a natankování. Taky jsem se pokusil vybrat peníze, ale dopadl jsem jak již několikrát. Bankomat dovoloval vybrat max. 1500 N$, ale dal jich jen 700 a došly mu peníze. Naštěstí se to vždy správně zaúčtovalo, takže jen jsem musel vybrat ještě někde jinde.

Asi 15km severozápadně za městem je kemp, za kterým se nachází les aloí rozsochatých. Ty jsme viděli po cestě už několikrát, ale tady je jich největší koncentrace a při západu slunce to stojí za to. Za kemp a návštěvu lesu jsme platili dohromady za čtyři 620 N$ a mohli jsme se jít podívat na nedaleké Giant's Playground, což jsme však nakonec vynechali.

Byli jsme se podívat na krmení gepardů, které tu majitel má a pak jsme si užili i toho, že jsme konečně někdy dojeli do kempu před tmou. I když slunce zapadalo rychle jak jsme se procházeli mezi aloemi. Viděli jsme tu i pár damanů, kteří se nám ale schovávali. Nakonec se k nám na chvíli přidal jeden Francouz,  který cestoval sám a asi si zrovna potřeboval popovídat, což bylo fajn.