Cestování > Jižní Afrika > Kolmanskop - město duchů

Kolmanskop - město duchů

22.8.2013
Ráno se v kuchyňce potkáváme se zajímavým párem  - Ellen a Edgberg,  kteří se vydali do Afriky na rok na kolech. Vyrazili z Kapského města a pokračují dál na sever. Tak s nimi povídáme, obdivujeme je a na závěr jim přejeme šťastnou cestu.

Jedeme se podívat do Kolmanskopu - města duchů, které si přála vidět Iva. Vstup je v 9:30, 10:00 a 11:00 a my si zaplatili ten první, abychom pak mohli zase pokračovat. Je nám nabídnut  výklad anglicky nebo německy, takže se dělíme a Tereza jde s německým průvodcem a my ostatní s anglickou průvodkyní. Je jí špatně rozumět, ale snaží se dělat žertíky typu - jsme v restricted area, proto nesbírejte nic ze země, obzvláště ne diamanty nebo až si to tu budete procházet, tak prosím všude zavírejte dveře, nechceme tu hady. Což dost dobře nejde při metru navátého písku...
Prohlídka trvá asi půl hodiny a je zajímavé vidět a dozvědět se, jak to tu fungovalo v době, kdy se tu těžily diamanty a na jaké úrovni byli. Měli třeba továrnu na led, nemocnice měla jako první v Africe rentgen atd.

Poté si to tu můžeme sami projít. Je to další místo jako dělané pro fotografy.

Dnešní přejezd je pouhých 350 km, což znamená tři městečka, která na této vzdálenosti míjíme. Cíl máme asi 15km za Keetmanshoopem, kde se chceme podívat na Quivertree forest.