Cestování > Jižní Afrika > Kayne-Maun Vyhrejte vstup na cestovatelské 3D promítání

Kayne-Maun

8.8.2013
Naplánovali jsme si, že ráno vstaneme v sedm, abychom v osm vyrazili na sever. Podle plánu nás totiž dnes čeká jeden ze tří nejdelších přejezdů. Podařilo se nám to ale o půl hodiny později. Platíme kartou 320 pula dohromady za kemp a vyrážíme nejprve do Kanye natankovat. Nejsme si ale jisti, jestli máme tankovat benzín nebo naftu, protože jsme se na to zapomněli zeptat a v papírech to není. Pumpař u benzinky Total čichá k naší nádrži a říká, že si myslí, že to je benzín. Pro jistotu voláme ale do Thriffty a tam nám to potvrzují. Tankujeme plnou za 9.4 pula/litr. Jedeme asi 500 km až do ??? Kde je další benzinka.

Za volantem jsme se postupně vystřidali s Luckou a Terkou. Lucce se ale podařilo při rozjíždění poškodit pneumatiku, když najela na obrubník. Silnice byla lepší než jsme čekali, vypadala jako nová. Cestu do Maunu jsme zvládli místo plánovaných 10h za 6.5h. Sice jsme překračovali povolenou rychlost 120km/h,ale podařilo se nám dojet za světla a udělat malý nákup v Maunu. Vyhlídnutou jsme měli Okavango River Lodge a ani jsme nezkoušeli hledat na místě něco jiného, i když to vypadalo, že možností by tu bylo více. Domlouváme kempování za 80 pula/osobu a taky výlet na lodičkách - Mokoro trip. Jednodenní stojí 650, dvoudenní 840. Rozhodujeme se tedy pro dvoudenní s přespáním venku. V lodgi i vaří a je tu wifi. Dáváme si na půl 500g T-bone steak s hranolky za 80 pula a pivo za 15. Je to krásné, lodge je hned u řeky.

T-bone steak je sice levný, ale asi jsme čekali něco lepšího. No nic, příště zkusíme něco jiného. Sedíme kousek od řeky a je to tu krásně osvětlené a příjemné. Komárů je tu kupodivu jen trochu, ale repelent přece jen používáme.