Seznam cestopisů: Další články Cestopisy kamarádů
Reklama
 
Cestování > Kde je sakra Matt?

Kde je sakra Matt?

Matt byl vývojář počítačových her a myslel si, že vyvýjet a hrát hry je to jediné, co bude v životě dělat. Ve svých 23 letech se ale odstěhoval do Austrálie, kde se podlehl místnímu zvyku, že mladí lidé před tím, než se usadí, cestují. V roce 2003 přerušil své zaměstnání a vydal se na cestu po jihovýchodní Asii s cílem procestovat toho tolik dokud budou peníze. V uličkách Hanoje ho pak jeho kamarád Brad vyzval: "Hej, co kdyby ses postavil támhle a udělal ten tvůj legrační tanec? Nahraju to."

Matt umístil video na svůj blog, ale pak jej někdo bez jeho souhlasu nahrál na YouTube. Během chvíle měl milion shlédnutí a stal se populární. Firma Stride, vyrábějící žvýkačky, jej pak oslovila zda by udělal video se svým tancem i pro ně. Na otázku, zda zaplatí odpověděli kladně. Matt si chce sám vybrat místa, kde bude tančit a firma souhlasí. Matt bere svou přítelkyni Melissu a vyráží.

Tančí před známými památkami a na zvláštních místech planety. Až ve Rwandě, se stane věc, která změní jeho způsob uvažování. Ve Rwandě není žádná zajímavá památka, tak se rozhodne tančit v jedné vesnici se skupinkou dětí, kteří se přidají s nadšením. Pro Matta je toto nakonec větší zážitek než všechna místa, co dosud navštívil. Děti mu ukázaly že při cestování jsou lidé více než nějaké památky.

Matt se vrátil do firmy Stride s tím, že udělal vše špatně a je třeba navšívit místa znovu a tančit s lidmi. Firma opět souhlasí a v roce 2008 má Matt hotové video s tisíci tančícími a smějícími se lidmi.

Matt si myslí, že cestování je důležité. Pomáhá nám rozpoznat čeho jsme schopni, že ta cesta před námi není jen ta jediná kterou si můžeme zvolit, a že se nemusíme stále tolik obávat.

Více o Mattovi na anglických stránkách Where the Hell is Matt?

[Error loading the WebPart 'lightbox' of type 'lightbox']