Cestování > Norsko autem s dětmi

Norsko autem s dětmi

Norsko autem s dětmi mapa Po cestovatelské pauze (stavba domu, malé děti) jsem se vydal potřetí do Norska. Tentokrát autem s celou rodinou - manželkou Veronikou a s dětmi Patrikem (7) a Lucinkou (5). Jela s námi kamarádka Katka s dětmi Kryštofem (20), Matějem (15) a Aničkou (11). Program jsme se snažili kombinovat tak, aby byli všichni spokojeni.

Neměli jsme přesný plán cesty, spíše místa, kam by stálo za to se podívat - vyznačené v mapách Google. Ukázalo se to jako dobrá strategie, protože jsme nakonec plánovali na místě max. na tři dny dopředu podle počasí, které nám úplně nepřálo.
Místo na spaní jsme hledali většinou až odpoledne / večer a hodně jsme k tomu využívali aplikaci Park4Night - ať už pro hledání místa na divoko nebo kempu.

Placení všeho bylo možné platební kartou (používáme Revolut), hotovost jsme celou dobu neviděli a někde ji ani nebrali.
Kurz koruny byl dobrý - pohyboval se kolem 2 Kč za 1 NOK. Už mi nepřišlo v Norsku tak draho jako před mnoha lety.
Cena benzínu byla 19-24 NOK/l, kempy 300-400 NOK za auto, stan a 4 osoby, jídlo v obchodech bylo o něco dražší než u nás, ale nejlevnější chléb (500g) se dal koupit v Coopu / Extra za 10 NOK, 1 kg marmelády za 35 NOK. Nepříjemně nás překvapily ceny parkovného - cca 300-600Kč / den.

Pokud chcete vědět více informací o Norsku, pak doporučuji skvělý blog Realcamplife.com, který píše češka žijící v Norsku a nejdete tam nejen tipy na výlety, ale i spoustu užitečných informací o dopravě, kempování apod.

Celkově nás devatenáctidenní dovolená přišla na necelých 50 tisíc Kč + jídlo (většinou dovezené z domu).
Podrobněji: benzín 13 tisíc, kempy 8,5 tisíce, parkovné 1700 Kč, vstupné+atrakce 11 tisíc včetně Legolandu, Mýto 3300 Kč, Trajekty 9 tisíc.
Najeli jsme cca 4 600 km za 19 dnů, použili 2x mezinárodní trajekt a 5x vnitrostátní.
Naše trasa z dánského Legolandu do švédského Ystadu - na mapách Google.