Cestování > Aljaška

Aljaška

Aljaška mapa

ljaška patřila mezi místa na světě, kam mne to lákalo nejvíce se podívat. Proto, když přišla nabídka od kamarádky Soni, že bych se mohl přidat k výpravě, bylo po pár dnech jasno, kam to bude letos ;)
Celou akci organizoval Robert Kazík, který byl na Aljašce mnohokrát a měli jsme v plánu sjet na raftech Copper River, podívat se na Klondike za zlatem, do hor a ještě na Delta River. Původně měla skupina čítat 9 lidí, ale kvůli zdravotním a osobním důvodům jedna dvojice vypadla.
Letenky se kupovaly někdy na přelomu března/dubna, pak už výrazně zdražovaly. Na první schůzce v květnu někteří teprve zjistili, že potřebují do USA biometrický pas a užili si tak návaly na úřadech kvůli nové povinnosti pasu pro děti. Víza do Kanady se pak vyřizovala na poslední chvíli, ale naštěstí to nakonec nebyl problém a během slibovaných 10 pracovních dnů jsme je měli. I přes tu obrovskou hromadu formulářů, která se po nás chtěla...
Cesta byla trochu dražší - letenky jsme měli za 28-35 tisíc - podle toho, kdo ji kdy koupil. Další náklady byly asi 30 tisíc.