Cestování > Indie > příjezd do Varanasi Vyhrejte vstup na cestovatelské 3D promítání

příjezd do Varanasi

20.9.2010
Na Varanasí jsem byl docela zvědavej a přesvědčil jsem kluky, že jeden den je málo, takže bychom měli mít dnešek odpoledne a celý zítřek. Skutečnost je ale jiná. Náš vlak má zpoždění - a ne zrovna nejmenší. Pět hodin. Takže na místě jsme v pět večer místo ve dvanáct.

Varanasí je jedno z nejstarších měst nejen v Indii, ale i ve světě. Jeho jméno je odvozeno od dvou přítoků Gangy mezi kterými leží - Varany a Assi. Také je to nejposvátnější místo pro hinduisty. Ti město navštěvují, aby alespoň 1x v životě provedli očistnou koupel v řece Ganze a také sem chodí dožít a zemřít. Věří, že člověk, který je zpopelněn právě ve Varanasí, vystoupí z věčného kolotoče převtělování a přijde rovnou do nebe.

Před nádražím opět nasedáme na cyklorikšu, kterého jsme usmlouvali na 50 a dáváme mu jasný povel - Assi Ghat. Žádné dohazování hotelu, chceme si ho najít sami. Nakonec nás stejně veze k jednomu a tvrdí nám, že všude je to drahé, ale že ví o třech, které jsou za 200. Klukům se to nelíbí a trvají na tom, že chtějí k Assi ghatu, on že toto celé je Assi ghat. Nakonec se s nima loučíme a před jeho hotelem odcházíme v dešti hledat ubytování sami. Na hlavní cestě zastavujeme, Zbyněk hlídá batohy, Honza s Jardou jdou hledat ubytování. Simča a já jdeme mezitím na internet. Tam se potkáváme s jedním fajn Japoncem, který nám tvrdí, že našel dobrý hotel, takže když se nakonec kluci vrací s domluveným pokojem, jdeme s Japončíkem do hotelu, kde je ubytován. Bohužel tam už nemají místo. Kuriózní bylo, že jsme prošli kolem hotelu, kde jsme opustili rikšu, takže už jsme se smáli, že to bude ten sám hotel.

Nakonec nacházíme hotel Shiva River View o kousek dál s pokojem za 200, který ovšem není nic moc, ale už jsme s hledáním strávili spoustu času. Jdeme na večeří (vede nás tam jeden pomocník z hotelu) do nedaleké restaurace Chatni. Dávám si paneer butter masala a je to výborné. Čaj se zázvorem a citrónem taktéž. Kluci nemají odvahu či chuť pouštět se do indických jídel a vybírají si nějaké nudle nebo omeletu.
Večer ještě domlouváme zítřejší ranní plavbu po Ganze, kterou nám zařídil opět majitel hotelu a usmlouvali jsme ji na 600rupiií za všechny.