Cestování > Indie > Singalia, Darjeeling Vyhrejte vstup na cestovatelské 3D promítání

Singalia, Darjeeling

29.9.2010

Tentokrát se nám spalo nejlépe - nebyla zima, ani velká nadmořská výška a taky nebyl důvod vstávat na východ slunce. Na snídani si dávám omeletu, která byla malá, takže ještě přiobjednávám pár placek s marmeládou.
Čeká nás posledních 7 km treku do Rimbiku, což zvládáme za hodinu a půl včetně krátkého přihlížení fotbalu školaček a zastávky na čaj. V Rimbiku zakupujeme jízdenky na jeep do Darjellingu za 110/osoba. Odjezd je ve dvanáct a tak se Simčou chceme využít asi hodinu času na internetu. Že bychom o sobě dali vědět a nahráli fotky na Facebook. Hned vedle prodejce jízdenek je  internetová kavárna. Trochu nás zaráží, když nám tvrdí, že  mají jen jediné místo na internet. Pak zjišťujeme, že nás chtějí připojit přes GPRS, což bylo neskutečně pomalé, takže jsme jen poděkovali a vyrazili za kluky na čaj.
V jeepu je veselo, vidíme hluboká údolí pod sebou, hraje rádio, poté Vincentův průvodce zpívá. Loučíme se s nimi v jejich vesnici, odkud jsme vycházeli a po čtvrté jsme v Darjeelingu. Ještě s batohy jdeme na večeři do Hasty Tasty. Vybírám si Thali (na obrázku), což je několik mističek s různě pálivýma dobrotama, rýže a placka. Sladké lassi na pití a je mi fajn. Dál míříme do outdoorového obchodu, který objevil Honza. Výrobky od North Face a Mammut za mnohem menší ceny než u nás. Chvíli zkoumáme,  jestli je to napodobenina, ale nakonec docházíme k názoru, že to bude asi ze skutečné továrny, jen si to našlo cestu sem nějakou boční cestičkou.
Vybírám si goretexové kalhoty, které mi jsou sice trochu krátké, ale za tu cenu... nechejte to tam. 28l batůžek Mammut za 400 Kč, pláštěnku a čelovku s ledkama - bílé i červené světlo za 180Kč. Něco se nám podařilo usmlouvat,  že toho bereme víc a něco málo, že o obchodu napíšeme, takže tady je jeho adresa:

Singalila Market
Trekking Shop A-7
Near Upper Bata 11, Nehru Road
Darjeeling 734101
tel. 9153780300

povšimněte si adresy - blízko Bati. Baťa je v Indii docela známá značka s vlastní výrobou. Pak se snažíme jít na internet, ale vyzkoušeli jsme asi 3 kavárny a každá měla nějaký problém,  diky kterému jsem nemohl nahrávat fotky. Velice ochotní byli v Abacusu na 4th Gjanthi Road tel. 9851373210, bohužel ani tam se nezadařilo, takže asi po půlhodině společných pokusů odcházím bez placení... Ubytováváme se ve stejném hotelu co minule a máme závěrečnou party. Zítra se totiž rozdělujeme, kluci míří do Dillí a domů, my se Simčou máme ještě půl dovolené před sebou