Cestování > Indie > Phalut-Srikhola Vyhrejte vstup na cestovatelské 3D promítání

Phalut-Srikhola

28.9.2010
Ráno vstáváme na východ slunce. Jde s námi i James asi 1 km nad chatu. Horám jsme tu z celého treku nejblíže. Tentokrát nám počasí přeje a dočkáváme se nádherného východu slunce. Fotím jak o závod, děláme i společné fotky a taky pár odvážných, kdy mi Simona stojí na ramenou a i tak je Mt.Everest na fotce stále vyšší než my. Vychutnáváme si tu nádheru dost dlouho, pak se vracíme do chaty na snídani. Dáváme si naposledy ovesnou kaši a tentokrát dostáváme i placky s marmeládou. Když to Honza, který si odmítal dávat stále dál nebo ovesnou kaší  zjistil, začal nám je ujídat a objednávat další a další.
Vyrážíme na poslední etapu treku, dnes nás čeká sestup do údolí Gorkhey, kde to podle Jamese je moc hezké. Nejprve jdeme mezi rododendrony, které prý kvetou jen červeně. Je jich tu spousta a jsou vyrostlé vysoko nad naše hlavy. Škoda, že už nekvetou, musela by to být nádhera. Poté procházíme bambusovým lesíkem, kde James a Simča zahlédli červenou pandu. Sice se jim jen mihla přes cestu, ale James si je jistý, že to byla ona. Dole u řeky ve vesnici si dáváme oběd - polévku ze sáčku, kterou nám uvařili. Pokračujeme stoupáním v lese, Honza vypadá,  že toho má dost, zato Vincent se kolem nás prožene s holí v ruce a nechává svého průvodce za sebou.
Přicházíme do vesnice, kde školačky hrají fotbal a kluci přihlížejí do okamžiku, než se jim podaří odkopnout míč mimo hřiště - tj. z prudkého svahu dolů. Zastavujeme se na čaj, kousek od nějakého menšího chrámu a pak už jen klesáme do Srikholy, kde budeme dnes spát.