Cestování > Indie > přelet do Jaipuru Vyhrejte vstup na cestovatelské 3D promítání

přelet do Jaipuru

9.10.2010

Ráno vstáváme v sedm a jdeme si naposled zaplavat v moři. Na snídani si stejně jako včera kupujeme samosu (masala bread = 3D trojúhelníčky plněné kořeněnou zeleninou). Na letiště se dopravujeme stejným způsobem jako sem, jen trochu komplikovaněji. Nejprve v devět busem do Chaudí (5 rupií),  pak dalším do Margaa (1,5h 25 rupií) a nakonec třetím busem k letišti (0,5h 22 rupií), kde jsme o půl dvanácté. Tentokrát je vše v pohodě, máme rezervu 2 hodiny. Kontrola proběhla v pořádku, Simča nesla ještě nějakou vodu, kterou jí tady nevyhodili, ale jen ji sebrali víčko, aby to dopila. Takže vytahujeme náhradní a je to.
V Bombaji máme tři hodiny na přestup. Dáváme si oběd v restauraci před letištěm, procházíme obchody. Do Jaipuru, naší poslední zastávky, přilétáme již za tmy. Před letištěm hledáme a zjišťujeme, odkud jezdí autobus do města, jak psali v průvodci. Nejezdí. Taxi za 350, před branou letiště by mělo být za méně. Jak jsme se tak vyptávali, tak jeden Ind nám nabídnul, že bychom mohli jet a sdílet taxi s ním, což bychom stejně chtěli. Takže využíváme nabídky a po cestě se ptáme, jestli nám doporučí nějaký levný hotel. Z inda se vyklubal podnikatel s 90 obchody s textilem a nakonec taxi zaplatil sám a ještě poslal řídiče i s námi  k hotelu. Vcházíme dovnitř a je to tu krásné. To určitě nebude za 200. Ptáme se 2x na cenu, ale prý se máme nejdříve  podívat na pokoj. Ok. Hezký, s koupelnou a záchodem, televizí a telefonem. Dole v recepci chtějí 600 rupií, ale tolik jsme platit nechtěli, tak zkoušíme smlouvat. 500 je pořád moc, ale nakonec jsme byli šikovní a usmlouvali pokoj vyjímečně na 400.
Hotel je opravdu hezký, s vlastní restaurací, majitel ochotný a nápomocný, můžeme doporučit. Tady je jeho adresa:

Ratan Niwas
36 Sanjay Marg, Hathroi Fort
Jaipur 302 001, Rajasthan
tel. +911414040888
email: ratan.niwas@gmail.com
www: www.ratanniwas.com

Jdeme na večeři a pak na nedalekou Om Tower - vyhlídkovou kulatou restauraci ve věži,  která se otáčí. Chtěli jsme si tam dát aspoň čaj/kafe/lassi, ale když jsme viděli ceny, tak jsme si to rychle rozmysleli.