Cestování > Čína > Peking

Peking

24.6.2007

Buddhistický chrám, Bubnová věž, park u Chrámu nebes

Na poslední den jsme si nechali návštěvu Buddhistického chrámu. Jeli jsme okružní linkou metra č.1 a z nástupní stanice to bylo stejně daleko na obě strany ,takže co dřív přijelo, určilo směr. Zastávka, na které jsme chtěli vystoupit, byla zavřená, takže jsme se prošli trochu víc, ale chrám jsme našli docela snadno. Zaplatili jsme vstupné 20CNY a mohli se kochat chrámy s buddhama, před kterými a uvnitř nich se modlili věřící. Těch bylo docela dost, neustále zapalovali tyčinky, několikrát se uklonili a pak tyčinky zase zahodili a šli do chrámu a tak pořád do kola. Největší socha Buddhy byla obrovská - 55 stop.. Bohužel se nikde uvnitř nesmělo fotit a nechtěli jsme rušit, tak máme fotky jen zvenčí.

Další cíl je Bubnová věž, u které jsme byli včera. Tentokrát můžeme nahoru a kromě pohledu na spousty bubnů ve věži máme i výhled na střechy starých hutongů. Když jsme se dostatečně pokochali, vrátili jsme se na metro a jeli na hotel na oběd a taky jsme cestou nakoupili nějaké dárky. Pustili jsme se i do ochutnávání nám neznámého ovoce. Ukázalo se, že lepší je koupit ho na ulici než v supermarketu. Jedno byly takové placaté broskve, které byly docela levné a druhé neznámé byly tmavě červené kuličky s peckou - tvarově a velikostně podobné plodům platanu, které mi chutnaly tak nějak mezi jahodou a višní. Doteď nevíme, co to vlastně bylo, ale obojí bylo dobré.

Poslední naše cesta směřuje ke Chrámu nebes, který je 1-2 kilometru jižně od hotelu. Opět máme na výběr Entrance a Throught ticket, takže zase kupujeme jen Entrance a vstupujeme do parku. Tady to ale asi chtělo koupit Throught, protože jen se vstupem do Chrámu bychom se dostali na stejnou cenu. Chrám zvenčí vypadá nádherně, bohužel k němu blíž už nejdeme, protože se blíží bouřka. Takže procházíme zbytek parku a vydáváme se zpět. Bouřku přečkáváme nákupy a necháváme si jen peníze na večeři. Zajímavé jsou taky reakce prodavačů, kterým vysvětlujeme, že už nemáme žádné peníze, protože odjíždíme. Oni na to, že OK, tak že se máme stavit, až budeme příště v Číně, že nám dají dobrou cenu... haha.