Cestování > Čína > Odlet domů

Odlet domů

25.6.2007
Odhlašujeme se z hotelu, dostáváme zpět zálohu a jdeme pěšky směrem k hlavnímu vlakovému nádraží, odkud odjíždějí každých 15 minut autobusy na letiště. Bez komplikací se tam dostáváme a řešíme co se zbylými zhruba sto jeny, které nesmíme vyvézt. Na přepážce Bank of China chtějí 30CNY poplatek, což se nám nelíbí. Pája se tedy vydává, že by někomu peníze vyměnil mimo banku, ale za 10minut se neúspěšně vrací. Nakonec jsme zkusili ještě druhou banku, která poplatek ještě nezavedla - prý až od 1.7. Vyplňujeme opět nějaké dva formuláře, které odevzdáváme a kromě kontroly rentgenem po nás nikdo nic nechce, hladce jsme vpuštěni do letadla.

V 11:40 odlétáme s malým zpožděním. Je tu pěkný provoz - přistává doslova jedno letadlo za druhým, jsme ve frontě na odlet asi jako páté letadlo. Při vzletu toho moc vidět není, ale po pár minutách opar nebo spíš smog mizí. Čekali jsme, že uvidíme i Velkou Čínskou zeď, ale asi jsme si jí nevšimli. Krásně ale vidíme poušť Ghobi, pak se ale objevují mraky a z nich vykoukneme chvíli před jezerem Bajkal. Za ním letíme opět nad mraky a přistání v Moskvě je moc hezké, když prolétáme mraky, do kterých svítí téměř zapadající slunce. Praha nás pak přivítala deštěm, zavazadla po chvíli dorazila v pořádku a zanedlouho jsme se setkali i Pájovou ženou a jejím otcem, který nás naložil do auta a já díky tomu stihnul vlak do Přerova.

Loučíme se a je po všem, zítra do práce a pak snad zas někdy za nějakou dobu, třeba za rok, někam jinam, když to půjde...

Užitečné odkazy

Další cestopisy na webu