Cestování > Čína > Peking - Letní palác, park Behai

Peking - Letní palác, park Behai

23.6.2007
Zejména podle pohledů, které jsme včera koupili (které nám byly skoro až vnuceny), jsme usoudili, že Letní palác by stál za návštěvu. Takže ráno jsme se tam vydali nejprve metrem na Xizhimen, potom jsme hledali zastávku busu č.375, který by tam měl jet. I když jsme se ptali, zastávku se nám najít nepodařilo, ale viděli jsme ho 2x projet kolem. Nakonec nás jeden ochotný pár zavedl na zastávku busu 808, kterým jsme tam dojeli. Tedy docela to trvalo, než jsme se propletli ucpanými ulicemi.

Na pokladně bylo na výběr buď Entrance ticket nebo Throught ticket, který zahrnoval veškeré vstupy uvnitř. Průvodce o této skutečnosti mlčel. Takže jsme nakonec usoudili, že koupíme jen Entrance ticket, který stál polovinu - 30CNY a případně si nějaký vstup dokoupíme. Pokud nebudeme chtít jít do nějaké galerie, tak nás to vyjde levněji. Udělali jsme dobře. Areál je obrovský a zabral nám dost času. Nejprve jsme koukali na Suzhou street - kanál lemovaný domy, mezi kterými projížděla plavidla. Zajímavý byl taky most s vysokými oblouky, přes který jsme šli. Stoupali jsme pomalu nahoru na kopec a byl odtud pěkný rozhled na okolí - bohužel pro nás opět v oparu. Za kopcem vykouklo obrovské jezero s ostrůvkem, na který vede známý most se sedmnácti oblouky. U jezera jsme se domluvili, že na ostrov pojedeme lodí a pak jsme se přes most vrátili k jedné bráně, kterou jsme areál opustili.

Po zkušenostech se zácpama jsme se domluvili, že pojedeme nejkratší cestou na metro. Pája zjistil, kterým autobusem kam, takže jsme nakonec jeli i po poslední - třetí trase metra, trase č.13. Namířili jsme si k Bubnové a Zvonové věži, bohužel jsme přišli, když zavírali. Původně jsme mysleli, že se nahoru na ně ani nebudeme chtít jít podívat, ale kolem byly staré pekingské hutóngy, takže by to možná stálo za to. Alespoň jsme si je tedy prošli . Stále se nám vnucovali rikšové, že nás po nich provezou, ale my raději zamířili do parku Behai vedle Zakázaného města. Po cestě jsme si koupili čerstvé buchtičky, které nejen na dálku voněly, ale taky byly moc dobré.

V parku jsme mrkli na Stěnu Devíti draků a pak jsme nějakou dobu poseděli na břehu jezera, kde vyhrávali muzikanti, takže jsme si vychutnávali atmosféru. Došli jsme i k Bílé pagodě, bohužel výhled na Zakázané město opět kvůli oparu nebyl nic moc. Pod pagodou ale byla spousta kvetoucích leknínů a také vykouklo zapadající slunce, takže jsme se chvíli zdrželi i tam a udělali pár fotek. Do hotelu jsme se vraceli za tmy, přes osvícené náměstí Tian men.