Cestování > Aljaška > Kenicott Vyhrejte vstup na cestovatelské 3D promítání

Kenicott

21.7.2012
Brzy ráno Robert s autem odjel, aby ho nechal na pobřeží u Valdezu, kde pak do něj všichni po týdnu zase nasedneme a vrátil se stopem zpět. My si udělali na snídani vajíčka a vyrazili prvním minibusem do Kenicottu. Bus jezdí každých 30 minut a stojí $5 za jednu cestu. Máme naplánovaný trek k ledovci a procházíme kolem zchátralého slavného dolu na měď. Je možné si tu najmout průvodce, který by nás provedl, ale jen na povrchu - tj. řekl něco o historii a ukázal různé domky horníků a důl samotný. Dovnitř se ale nevodí. Takže toto jsme vynechali.

Na konci našeho treku, který vedl víceméně po rovině, jsme se dali do řeči s jedním Američanem, který nám nadšeně vyprávěl, jaké máme štěstí na počasí,  že je slunečno a že toho využil a ráno nad ledovcem létal. To nás navnadilo tak, že jsme spěchali rychle zpět do Mc Carthy,  abychom vyhlídkový let taky stihli. Stál $180 na jednoho a trval 70 minut. Rozhodli jsme se letět jen čtyři. Let byl úžasný - člověk viděl ledovec úplně jinak než byl zvyklý. Pilot to vzal opravdu důkladně a postupně jsme nabírali výšku, viděli splazy, seraky, jezírka a potůčky, které se tvořily přímo na ledovci a měly tyrkysovou barvu. Nakonec přeletěl přes sedlo do druhého údolí a vraceli jsme se nad ledovcovou řekou zpět.

Stránky společnosti se kterou jsme letěli: McCarthy Air

Cestou z letiště jsme z auta viděli našeho prvního medvěda - černého - na vzdálenost asi 100m. Po návratu jsme se šli vykoupat do jednoho jezírka a na večeři si udělali karbenátky. Bylo jich tolik, že jsme to skoro nemohli sníst a divili jsme se, proč Robert nakoupil masa tolik... Pak jsme se dozvěděli, že to mělo být na třikrát. Ale měli jsme strach, že mleté maso by se stejně zkazilo v tom teplu, co bylo.