Cestování > Norsko a Švédsko vlakem

Norsko a Švédsko vlakem

Norsko a Švédsko vlakem mapa

Letos jsme se s přítelkyní vydali podruhé do Skandinávie, tentokráte sami vlakem na jízdenku Interrail. V plánu jsme měli navšívit místa, která jsme v roce 2004 neviděli a kterých bylo spousty. Já osobně jsem se nejvíc těšil na norské Lofoty a také na to, jaké to bude zase po delší době cestovat daleko vlakem. Chvíli jsem uvažoval i o návštěvě Finska, ale pak jsem se nechal přesvědčit, že bychom to všechno za tři týdny nestihli. Zůstalo tedy u Norska a Švédska. Původní plán tedy byl jet přes Stockholm ihned za polární kruh a pak po norském území postupně jet na jih. Bohužel, když jsme kupovali jízdenky ani ne týden před odjezdem, nebylo možné sehnat ani místenku ani lehátko na nejbližší týden ze Stockholmu do Narviku. Proto jsme směr nakonec otočilii a doufali, že se nám podaří vše načasovat tak, abychom si užili i Lofoty a Laponsko a přitom tam neměli moc velkou rezervu. Na jihu by to bylo snažší, tam je příležitostí, kam jet, více.

Naše Interrail jízdenka nám umožňovala cestovat 22 dnů po celé Evropě, jen s příplatky na speciální vlaky (kterým jsme se snažili vyhnout). V Norsku se mělo platit 50 NOKů za místenku povinnou na každý dálkový vlak, ale naštěstí ji po nás nikdo nevyžadoval.

Kurz české vůči norské koruně (NOK) byl před odjezdem asi 2.80 Kč

Celkově nás cesta za dvě osoby se vším všudy vyšla na 38-39 tisíc Kč.

Budeme rádi, pokud vám náš cestopis a zážitky budou užitečné. Pokud byste se chtěli něco zeptat použíjte stránku Kontakt.


Další cestopisy na webu: