Promítání > Seznam 2D promítání

Norsko a Švédsko vlakem

Norsko a Švédsko vlakem Norsko a Švédsko vlakem Norsko a Švédsko vlakem Norsko a Švédsko vlakem Norsko a Švédsko vlakem Norsko a Švédsko vlakem
Cesta vlakem na jízdenku Interrail do Norska. Navštívili jsme hlavní město Oslo a místa na jedné z nejkrásnějších železnic světa Oslo-Bergen. Projeli se po lodí po fjordu, podnikli pár treků k ledovcům a na vrchol hor, podívali se do Trondheimu, kde nás mimo jiné zaujal výtah na kola a nádherná katedrála Nidaros, dále do Rorosu, na Saltstraumenský malström a procestovali autobusem krásné Lofoty. Vraceli jsme se přes Narvik a Švédsko zpět domů do ČR se zastávkami ve Stockholmu, německém Lübecku a Drážďanech.

Peru a Bolívie

Peru a Bolívie Peru a Bolívie Peru a Bolívie Peru a Bolívie Peru a Bolívie Peru a Bolívie
Fotografie z pětitýdenní cesty dvou státech Jižní Ameriky nás zavedou nejprve na ostrovy Islas Ballestas (přezdívané též Galapágy chudých), do pouště - oáza Huacachina a záhadné obrazce v Nazce, dále do města Arequipa a na dvoudenní trek hlubokým Colca kaňonem nad kterým poletují kondoři. Podíváme se na ostrovy nejvýše položeného splavného jezera Titicaca a přejedeme do Bolívie, kde na kole sjedeme Cestu smrti poblíž hlavního města La Pazu. Zajímavé pohledy nabídne i třídenní výlet po lagunách, salarech a gejzírech náhorní plošiny Altiplano poblíž města Uyuni, kde se nachází právě největší solné jezero na světě. Nakoukneme i do stříbrných dolů v Potosí a pět dnů strávíme v džungli a pampě. Po návratu do Peru nevynecháme největší atrakci Machu Picchu a vše zakončíme třídenním trekem Santa Cruz v Bílých Kordilerách.

Maroko

Maroko Maroko Maroko Maroko Maroko Maroko
Návštěva Maroka působila místy jako návrat o pár století zpět. Lidé v historickým městech stále žili svůj způsob života, na venkově bylo vidět ženy prát prádlo v řece, ale i zde pronikají vymoženosti naší civilizace. Podíváme se do všech čtyř královských měst, koželužen ve Fesu, na nejvyšší horu Maroko a severní Afriky vůbec Jbel Toubkal, k vodopádům Ouzoud a samozřejmě pouště k písečným dunám Erg Chebbi. Do cedrového lesa, do oáz v Sahaře a na spoustu dalších zajímavých míst.

Indie

Indie Indie Indie Indie Indie Indie
Indie je velice zajímavé destinace, kterou si buď zamilujete nebo ji budete nenávidět a chtít od tama utéct. Každopádně vyvolává emoce svou rozmanitostí, barvami, vůněmi a pohybem. Náš původní plán na treky v Ladakhu padnul s nečekanou povodní a místo toho jsme navštívili klasická místa - Taj Mahal v Agře, město Varanasí s posvátnou řekou Gangou, Kalkatu a treky jsme přeplánovali do Darjeelingu a malého budhistického státečku Sikkimu. Na závěr jsme si přeletěli k moři ve státě Goa a navštívili růžové město Jaipur.